Muscat

Lokalita: Omán Omán Muscat
Typ: Město

Náš názor

Muscat, milionová metropole pod horami

Symbolem hlavního ománského města Muscatu (česky Maskat) je jeho velká mešita sultána Kábúse, zapomenutý svět pouštních pevností a bohatá mořská fauna. Obrovské paláce a mešity tvoří pouhou předehru k prozkoumání sbírek místních muzeí a dalších památek.

Muscat (více než 1 milion obyvatel) se vklínil mezi svahy pobřežních hor Al Hadžar na severovýchodě Ománu. Společně se svými předměstími (např. Seeb či Barka) zabírá několik desítek kilometrů břehů Indického oceánu.

Co všechno zažít v Muscatu

Když Ptolemaios na počátku 1. století n. l. psal o bohatém městě Cryptus-Portus („Schovaný přístav“), asi sotva tušil, jaké slávy se dočká jako metropole Muscat. Dnes jednotlivé městské části oddělují pásy hor a propojují moderní dálnice a na promenádě Corniche z četných kaváren voní pravá arabská káva.

Během návštěvy Muscatu nesmíte vynechat muzeum Bair Al Zubair ani Královskou operu, patrně nejkrásnější na celém Arabském poloostrově. Srdce vládní čtvrtě ve starém Muscatu představuje palác Al Alam, oficiální rezidence hlavy státu. Na milovníky nakupování čeká kouzelný trh Mutrah Souk s orientální atmosférou provoněnou kadidlem i rozsáhlá obchodní galerie Oman Avenues Mall.

  • Neváhejte tedy a navštivte Muscat v Ománu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím