Salalah

Lokalita: Omán Omán Salalah
Typ: Město

Náš názor

Salalah, vznešené město parfémů a kadidla

K hlavním turistickým střediskům v jižní části Ománu patří i Salalah (česky Salála). Má nádherné přírodní scenérie, dlouhé písečné pláže a příjemné tropické klima. V okolí se daří banánovníkům a kokosové palmě. Rozsáhlé plantáže těchto stromů zde nemůžete minout.

Salalah (kolem 200 tisíc obyvatel), metropole governorátu Dafár, se nachází na jihu Ománu u břehů Indického oceánu. Disponuje vlastním mezinárodním letištěm. Vydatné deště z letních monzunů dávají zdejší vegetaci zelenou, pro Arabský poloostrov atypickou barvu.

Dozvuky historie a živá přítomnost Salalah

Městu Salalah se také často říká „město parfémů“. Na trhu Al Husn pořídíte parfémy, ručně vyrobenou keramiku, koření, šperky, tradiční ománské dýky khandžáry a samozřejmě typické kadidlo, které se odsud vyváželo již ve 13. století. Za vidění stojí mešita sultána Kábúse a archeologický park Al Balid s troskami starodávného přístavu.

Z pláží se mezi vyhlášené řadí 4 kilometry dlouhá Mughsayl beach, lemovaná bizarními vápencovými skálami s otvory s tryskající mořskou vodou (tzv. suflérkami). Za bohatým podmořským životem v korálových útesech se můžete vydat z potápěčské základny Extra Divers u hotelu Crowne Plaza Resort. Na své si tu díky přímému vstupu do vody a malé hloubce (do 18 metrů) přijdou i začátečníci. K dalším atrakcím kolem Salalahu patří horské prameny Ayn Razat a hrobka proroka Joba.

  • Neváhejte tedy a navštivte Salalah v Ománu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím