Aktivity a zábava v Panamě

Jak se v Panamě zaručeně nenudit? Vnitrozemí Panamy

Panama nabízí spoustu možností pro aktivní odpočinek. Zkuste si potápění nebo plachtění, podívejte se po místních přírodních tropických krásách, nebo se zabavte nákupy v centru metropole. 

Sportovní lákadla

Vodní sporty

Jelikož se Panama může pyšnit 2,857 km pobřeží, najdete zde ideální podmínky pro provozování nejrůznějších vodních sportů. Vyzkoušejte plachtění, potápění, šnorchlování nebo rybaření. Ideální podmínky nabízí souostroví Bocas del Toro.

Pěší turistika

Značná část panamské přírody je chráněna, zároveň však nabízí mnoho udržovaných tras pro pěší výlety. Bez problémů tak můžete navštívit deštné pralesy i historické památky měst a vesnic.

Golf

Golf má v zemi velkou oblibu a dostal se do Panamy s příchodem Američanů, kteří stavěli Panamský průplav. Jak obliba sportu stoupala, bylo vybudováno mnoho světově uznávaných hřišť, na kterých se konají mezinárodní soutěže.

K nejnavštěvovanějším patří hřiště Buenaventura Campo de Golf, které je součástí hotelu JW Marriott. Má 18 jamek a patří k absolutní špičce. Nedaleko hotelu Decameron Playa Blanca se nachází 18jamkové hřiště Mantaraya Golf Club. Další velmi kvalitní hřiště – Summit Golf – je nedaleko hlavního města. Známá jsou také například Vista Mar Golf, Cielo Paraíso Golf nebo Coronado Golf Resort. Více informací najdete na stránkách www.ptygolf.com.

Potápění

Láká vás objevování podmořského světa? Okolo Panamy si ho můžete užít do sytosti. Míst pro potápění je v Tichém oceánu i Karibiku celá řada.

Doporučujeme například oblast okolo města Portobelo, kde pod hladinou moře uvidíte neuvěřitelně pestrobarevný kus světa, ale i vraky lodí a galeon. Pokud se rozhodnete vypravit také na odlehlejší místa, pak určitě stojí za návštěvu souostroví San Blas nebo Bocas del Toro.

Tichý oceán má pro potápění a šnorchlování čtyři hlavní oblasti – souostroví Las Perlas, poloostrov Azuero, ostrov Colba a pobřeží pralesa Dairen. Do těchto lokalit vám můžeme zajistit výlet včetně dopravy a popřípadě také ubytování.

Rybaření 

U břehů Panamy se nachází obrovské množství druhů ryb. Proto se zde daří rybaření a každoročně jsou zde překonávány a zdolávány nejrůznější rekordy. Výjimkou není ani lov žraloků.

Nakupování

Aby vaše vzpomínky na Panamu byly ještě příjemnější, je samozřejmě třeba přivézt si z dovolené něco hezkého. A pokud vás nakupování navíc baví, tady budete ve svém živlu. V hlavním městě Panama City budete moci strávit třeba celý den na hlavní nákupní třídě, kde seženete vše od nejnovějších modelů světových značek, bot, kabelek a šperků i typických panamských produktů.

Za zábavou do akvaparku, na festival, do klubu i do ulic Noční Panama

Po setmění to v centru Panamy ožívá hudbou a tancem. Na každém rohu si můžete dopřát pouliční speciality jako tacos, grilované maso a další chuťovky jen tak do ruky. Věřte, že to stojí za to. Během roku se na ostrově koná celá řada festivalů a vystoupení místních umělců. Pokud se trefíte do termínu, můžete zažít jedinečné období místních oslav, často spojených také s místními tradicemi.

Ani rodiny v Panamě nepřijdou zkrátka. Omrzí-li vaše ratolesti dovádění ve vlnách a stavění písečných hradů, vyrazte s nimi do aquaparku nebo na výlet. Možností je celá řada a bude záležet jen na vaší chuti, kam se s dětmi podíváte.

Bohatý noční život v Panamě se soustřeďuje především do tří částí města: obchodní část Bella Vista, El Cangrejo, ulice 50 (mezi velice oblíbené a módní bary patří např. BITS bar a disco Bling hotelu Hard Rock Panama Megapolis), historická část města Panam Viejo (např. Relic nebo Las Bouvedas) a moderní Causeway Amador, která spojuje tři ostrovy Panamského zálivu, s krásnými výhledy na oceán a město (např. Bamboo nebo Zona Viva).

Jednou z variant pro návštěvníky Panamy v nočních hodinách mohou být i večeře spojené s vystoupením panamského folklóru.

Restaurace

Pokud by vám nestačila hotelová kuchyně, určitě zajděte do místních restaurací na panamské speciality. V moderní části města doporučujeme Cafe Chic v ulici Uruguay, La Posta na ulici 59 nebo Market, který je v blízkosti restaurace La Posta. Mezi vyhlášené patří i restaurace Tauro v hotelu Hard Rock Panama Megapolis či restaurace Tastes v hotelu Riu Plaza.

Spropitné

V Panamě není obvyklé platit spropitné. Jako pochvalu za servis je to zvykem pouze v dražších restauracích. Číšníkům se tam nechává asi 10 % z celkové útraty navíc, některé podniky spropitné zahrnují do ceny automaticky. Je na vás, zda budete chtít nechat menší spropitné také pokojským, řidičům či místním průvodcům.

A kam na výlet?

Doporučujeme pozorování ptactva, velryb, delfínů i mořských želv. V Panamě žije bezmála 950 druhů ptáků, což je více než ve Spojených státech a Kanadě dohromady. Některé druhy pestrobarevných ptáků neuvidíte nikde jinde na světě. Míst, kde se vám ptactvo předvede v celé své kráse, je na ostrově hned několik.

Jedinečným zážitkem je také vidět velryby v jejich přirozeném prostředí. Do vod Pacifi ku se za nimi můžete vydat od června do listopadu. Kromě velryb tu můžete spatřit také mořské želvy, které patří k původním druhům starším více než 200 milionů let. Jejich druh, i vzhledem ke klimatickým změnám, pamatuje už období dinosaurů. V období dešťů lze na mnoha místech vidět kladení vajíček stovek mořských želv.


Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím