Curral das Freiras

Lokalita: Portugalsko Madeira Curral das Freiras
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Curral das Freiras, průsečík historie, dobrého jídla i přírodních krás

V údolí připomínajícím kráter se v roce 1566 ukryly před ničivým nájezdem pirátů jeptišky z kláštera Convento de Santa Clara. Postupem času se údolí proto začalo říkat Curral das Freiras (Salaš jeptišek, v angličtině Údolí jeptišek). Dnes je z něj oblíbená turistická atrakce.

Curral das Freiras (obec má asi 2 tisíce obyvatel) se ukrývá v srdci Madeiry, pod jejími nejvyššími vrcholky Pico Ruivo (1 862 m n. m.) a Pico das Torres (1 851 m n. m.). Z hlavního města Funchalu je to sem vzdušnou čarou sotva 10 km, ovšem po silnici ujedete kilometrů asi patnáct. A to ještě díky novému tunelu, který cestu výrazně zkracuje i usnadňuje. Stará silnice vedoucí po hranách prudkých skal už je pro běžný provoz uzavřena.

Užijte si labužnické hody v Curral das Freiras

Pro vesnici je typické značné převýšení, jednotlivé domy a pole se nacházejí ve výškách od 300 do 640 metrů nad mořem. Nejlépe si Curral das Freiras a celé navazující údolí prohlédnete z vyhlídky Eira do Serrado (1 006 m n. m.). Pohled je to báječný a kontrasty mezi prosvícenými protilehlými svahy a často se povalující hustou mlhou vás naprosto nadchnou.

Vyhlášenou specialitou Curral das Freiras jsou ořechy, třešně, vinná réva a jedlé kaštany. Ochutnat je můžete nejen 1. listopadu, kdy se tu pravidelně pořádá kaštanový festival. Zdejší restaurace překypují dezerty s ořechy a kaštany, nabídkou třešňových koláčů a samozřejmostí je lahodný kaštanový likér jako aperitiv.

  • Neváhejte tedy a navštivte Curral das Freiras na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím