Machico

Lokalita: Portugalsko Madeira Machico
Typ: Město

Náš názor

Město Machico a jeho přínos Madeiře

Druhým nejvýznamnějším městem ostrova je Machico. Jeho název se prý odvozuje od Angličana Roberta Machima, jehož sem i s milenkou zahnala bouře v roce 1370. Dřevěný kříž s vyrytými jmény milenců našel při svém prvním vylodění na Madeiře roku 1419 kapitán Zarco a nechal na jeho místě vybudovat kapli Capela dos Milagres.

Machico (přes 20 tisíc obyvatel) leží na jihovýchodním okraji Madeiry, kousek od letovisek Canical a Santa Cruz. Jeho důležitost je umocněna blízkostí Mezinárodního letiště Cristiana Ronalda. Do hlavního správního centra Funchalu se po rychlostní silnici dostanete za cca 30 minut.

Co uvidíte v Machicu

Machico se pyšní důležitou událostí v historii ostrova: v roce 1419 zde Portugalci poprvé vstoupili na půdu Madeiry. I přes svou velikost a dlouhé dějiny se městem stalo až roku 1996.

K hlavním turistickým atrakcím Machica patří žlutá trojúhelníková pevnost Forte do Amparo, kaple Sao Roque či kostel Igreja Matrizna Largo do Município se zajímavou sochou Panny Marie na hlavním oltáři. Nad přístavním molem se dochovaly ruiny pevnosti Sao Joao Baptista. K dispozici je však i nová pláž s dovezeným pískem a betonovým vlnolamem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Machico na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím