Santa Cruz

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Santa Cruz, dovolená v turistické křižovatce na Madeiře

Městečko a zároveň populární letovisko Santa Cruz se ukrývá mezi atlantským pobřežím a kopcovitou krajinou východní Madeiry. Po dálnici, umně se vinoucí kolem Aeroporto da Madeira Cristiano Ronaldo a provrtávající tunely četné pahorky, se rychle dostanete do metropole Funchal i do přístavu Canical na samém konci tohoto portugalského ostrova.

Užijte si pláže v Santa Cruz a jiné vodní radovánky

Santa Cruz se řadí k nejdůležitějším sídlům Madeiry, o čemž svědčí kostel Sao Salvador z 16. století, druhý největší na ostrově. A samozřejmě i zdejší mezinárodní letiště, jehož přistávací dráhu nad mořskými břehy odvážně nesou betonové sloupy. Proplétá se pod nimi zmiňovaná dálnice a ještě se tam našlo místo na několik sportovišť. Máte-li tedy rádi rušná rekreační střediska s kompletní vybaveností a nevadí vám přistávající letadla, užijete si v Santa Cruz prázdniny jako z exkluzivního katalogu.

Městskou pláž Praia das Palmeiras sice pokrývají středně velké oblázky a má poměrně velký sklon klesání do vody, nicméně je to jedno z mála míst v Santa Cruz s dobrým přístupem k vodě. Naštěstí se na skalnatých březích nabízí celá řada bazénů, betonových ploch a jiných vychytávek, usnadňujících koupání a opalování přímo u moře. Navíc byl v Santa Cruz poměrně nedávno, při ústí řeky Ribeira da Boaventura, otevřen roztomilý roztomilý akvapark.

Další rekreační střediska poblíž Santa Cruz

Aktivně za atrakcemi kolem Santa Cruz

Santa-Cruz-2.jpg

Do letoviska se jezdí za zábavou a odpočinkem a tomu také odpovídá rozsah, kvalita a zaměření zdejších služeb. K pilířům nabídky patří tržiště Mercado Municipal, pěkná promenáda, malebná náves s tradičními domy v manuelském slohu, radnice a velký supermarket. Vše působí čistě a upraveně a přidáte-li k tomu několik restaurací, barů, obchůdků, banku a lékárnu, výsledkem je místo poskytující skutečně vše potřebné k prožití aktivní letní dovolené. Na sportovce čeká potápěčské centrum, hřiště a nespočet příležitostí k turistice. Z nich stojí za vyzkoušení například:

Zobrazit podrobné informace