Ribeiro Frio

Lokalita: Portugalsko Madeira Ribeiro Frio
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Pohádka jménem Ribeiro Frio

Jedno z nejlíbeznějších míst celé Madeiry, malá vesnička Ribeiro Frio, je vyhlášené pro svou pstruží farmu a nádherné výhledy na typickou ostrovní krajinu. Setkávají se tady dva ostrovní fenomény: levády a vavřínový prales Laurasilva.

Ribeiro Frio leží v nadmořské výšce 860 metrů na silnici spojující Porto da Cruz na severu s metropolí Funchalem na jihu. Západním směrem se zvedají nejvyšší vrcholy Madeiry v čele s Pico Ruivo, východně horské svahy zvolna klesají k pobřeží Atlantiku u letovisek Machico, Santa Cruz a u Mezinárodního letiště Cristiana Ronalda.

Pochutnejte si na pstruzích a pokochejte se rozhledem do kraje

Srdce Ribeiro Frio tvoří pstruží farma obklopená půvabnou zahradou. Pstruzi se zde chovají z ekologických důvodů, aby mohli být v dospělosti vysazeni do madeirských potoků, levád a říček. Zároveň si na nich lze pochutnat v místní restauraci.

Ribeiro Frio je též základnou pro dva z nejkrásnějších výletů podél levád. Trasa do Portely je dlouhá 12 kilometrů a vede hornatou krajinou s úžasnými pohledy na oceán (z bezpečnostních důvodů někdy bývá uzavřena). Daleko kratší, ovšem stejně působivá, je 20 minut trvající procházka na oblíbenou vyhlídku Balcoes.

  • Neváhejte tedy a navštivte Ribeiro Frio na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím