Machico

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Machico, dovolená na hodně povedeném kousku Madeiry

Jedno z významných rekreačních středisek na Madeiře, historické Machico, se nachází na východním konci tohoto portugalského ostrova. Severním směrem se z něj úzkými silničkami mezi divokými kopci dostanete do přístavu Canical, jenom kousek na jih začíná areál mezinárodního letiště Aeroporto da Madeira Cristiano Ronaldo. V Machicu je také pouze rychlostni silnice, po níž se zhruba za půl hodinku dostanete do metropole Funchalu.

Hurá na pláž v Machicu

Temperamentní Machico se může pochlubit dlouhými dějinami, jelikož právě zde přistáli před 600 lety první portugalští námořníci. Po dlouhých staletích, kdy se místní obyvatelé živili převážně rybolovem a zemědělstvím, nastal v poslední době rychlý rozvoj související s nárůstem cestovního ruchu. Vliv na něj má i krásná krajina kolem tohoto druhého největšího města ostrova Madeiry: Atlantik ho omývá v mělké, široké zátočině a z okolního zalesněného údolí k nebi šplhají dramaticky modelované vrcholy.

Vzhledem ke skalnatým, prudkým břehům všude kolem je městská Praia de Machico prakticky jedinou možností, kde si tady užít pobyt v Atlantském oceánu. Koupání však rozhodně stojí za to, pláž je dostatečně rozlehlá a disponuje řadou služeb. Jednu část pokrývá vrstva kamínků a z promenády přes ni vede do vody dlouhé molo, druhá část za ústím říčky Ribeira de Machico je písečná.

Další rekreační střediska poblíž Machica

Nudu Machico nezná

Machico.jpg

S ohledem na jeho pestrou minulost najdete v Machicu několik zajímavých památek v čele s pevností Forte do Amparo, nejstarším kostelem celého ostrova, ruinami další pevnosti Sao Joao Baptista a kaplí Sao Roque.

Kromě vodních radovánek a sportu, procházek podél vznešeného Atlantského oceánu či poznávání zdejší architektury můžete využít i velice rozsáhlé turistické infrastruktury. Zahrnuje množství obchodů včetně velkých supermarketů, restaurace, bary a další gastronomická zařízení, kluby i diskotéky. Nechybí lékárny, banky, dětská hřiště a zastávky hromadné dopravy.

Z Machica lze podniknout celou řadu zajímavých výletů. Za zmínku stojí například:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím