Machico

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Machico, dovolená na hodně povedeném kousku Madeiry

Historické Machico, jedno z významných rekreačních středisek na Madeiře, se nachází na východním konci tohoto portugalského ostrova. Severním směrem se z něj úzkými silničkami mezi divokými kopci dostanete do přístavu Canical, jenom kousek na jih začíná areál mezinárodního letiště Aeroporto da Madeira Cristiano Ronaldo. Kolem Machica také vede rychlostni silnice, po níž se zhruba za půl hodinku dostanete do metropole Funchalu.

Hurá na pláž v Machicu

Temperamentní Machico se může pochlubit dlouhými dějinami, jelikož právě zde před 600 let přistáli první portugalští námořníci. Po dlouhých staletích, kdy se místní obyvatelé živili převážně rybolovem a zemědělstvím, nastal v poslední době rychlý rozvoj související s nárůstem cestovního ruchu. Vliv na něj má i krásná krajina kolem tohoto druhého největšího města ostrova Madeiry: Atlantik ho omývá v mělké, široké zátočině a z okolního zalesněného údolí k nebi šplhají dramaticky modelované vrcholy.

Vzhledem ke skalnatým, prudkým břehům všude kolem je městská pláž Praia de Machico prakticky jedinou možností, kde si tady užít pobyt v Atlantském oceánu. Koupání však rozhodně stojí za to, pláž je dostatečně rozlehlá a disponuje řadou služeb. Jednu část pokrývá vrstva kamínků a z promenády přes ni vede do vody dlouhé molo, druhá část za ústím říčky Ribeira de Machico je písečná.

Další rekreační střediska poblíž Machica

Nudu Machico nezná

Machico.jpg

S ohledem na jeho pestrou minulost najdete v Machicu několik zajímavých památek v čele s pevností Forte do Amparo, nejstarším kostelem celého ostrova, ruinami další pevnosti Sao Joao Baptista a kaplí Sao Roque. Kromě vodních radovánek a sportu, procházek podél vznešeného Atlantského oceánu či poznávání zdejší architektury můžete využít i velice rozsáhlé turistické infrastruktury. Zahrnuje množství obchodů včetně velkých supermarketů, restaurace, bary a další gastronomická zařízení, kluby i diskotéky. Nechybí lékárny, banky, dětská hřiště a zastávky hromadné dopravy. Z Machica lze podniknout celou řadu zajímavých výletů. Za zmínku stojí například:

Zobrazit podrobné informace