Počasí v Portugalsku

Počasí v Portugalsku je výrazně ovlivněno teplými mořskými proudy a Atlantickým oceánem. Klima je kontinentální, a proto zde převládají horká a suchá léta s mírnými zimami. Portugalské podnebí je známé vyššími teplotami ve vnitrozemí a nižšími při pobřeží, kde fouká chladnější vítr.

Pro charakteristiku portugalského počasí je zásadní, v které části země se nacházíte. Podnebí na jihu kontinentálního Portugalska, v Algarve, se liší od podnebí nad atlantským ostrovem Madeirou. Obě však dovolují prožít tam dovolenou kdykoliv v průběhu roku.

Jak bude v portugalských regionech

V oblasti Algarve panují v létě teploty kousek přes 30 stupňů a večer padají lehce pod 20 stupňů. Průměrné celodenní teploty klesnou pod tuho hodnotu pouze mezi listopadem a březnem. Déšť nebývá příliš častý, pouze v červnu a září bývají srážky výraznější.

Na „ostrově věčného jara“, jak se Madeiře někdy přezdívá, čekejte ideální klima pro vaši dovolenou. Teplota je po většinu roku bez výrazných výkyvů, celodenní průměr se pohybuje mezi 20 a 25 stupni a absence vysokých tropických teplot nahrává nejrůznějším sportovním aktivitám. Pro Madeiru je typické dopolední jasné počasí, vystřídané odpolední oblačností vytvořenou na svazích zdejších hor.

Průměrné teploty v Portugalsku (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Portugalsko-vzduch.jpg

Průměrné srážky v Portugalsku (v mm)

Pocasi-N-Portugalsko-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody v Portugalsku (v °C)

Pocasi-N-Portugalsko-voda.jpg