1. Fischer.cz
  2. Portugalsko
  3. Praktické informace

Praktické informace Portugalsko

Přečtěte si základní informace, které se vám budou hodit během pobytu v Portugalsku. Další podrobnosti hledejte v přehledu praktických informací pro Algarve a praktických informaci pro Madeiru.

Elektrický proud

V portugalské elektrické síti proudí standardní napětí 220 voltů. Zásuvky jsou kontinentálního typu.

Voda

V Portugalsku obecně není problém s kvalitní pitnou vodou. Pokud máte obavy vzhledem k jejímu jinému složení a ošetření, v obchodech si můžete zakoupit vodu balenou.

Bezpečnost a kriminalita

Bezpečnostní situace v Portugalsku je srovnatelná s ostatními evropskými zeměmi. Přesto se doporučuje respektovat základní pravidla bezpečného chování jako omezení pohybu po odlehlých místech (zvláště po setmění), zvýšená opatrnost na turisticky exponovaných lokalitách, využívání hotelového trezoru apod.

Portugalsko-Uzijte-si-pohodu-behem-dovolene-v-Portugalsku.jpg

Opalování

I když slunce nesvítí nad portugalskými plážemi tak silně, jako v některým jiných destinacích, vyplatí se dodržovat zásady bezpečného slunění. Naprostá většina letovisek je velice benevolentní k opalování bez horního dílu plavek, řada pláží nebo jejich úseků je dokonce vyhrazena nudistům.

Jazyk

Úřední řečí je portugalština (podívejte se do našeho malého portugalsko-českého slovníčku). V rekreačních střediscích a hotelech se však domluvíte i anglicky. Mezi dalšími používanými jazyky jsou francouzština a španělština, přistěhovalci z Afriky mluví kreolsky a jazykem dle země původu.