Praktické informace o Algarve

Algarve-Uzijte-si-krasu-Algarve-bez-zbytecnych-starosti.jpgSeznamte se s praktickými informacemi ohledně vašeho pobytu v Algarve. Nečeká vás nic převratně nového, přesto se vyplatí, abyste na to nejdůležitější byli připraveni.

Elektrický proud

V elektrické síti Portugalska teče obvyklé napětí o hodnotě 220 V. Ohledně zásuvek nemějte starosti, jsou kontinentálního typu.

Pitná voda

Během dovolené v Algarve budete mít k dispozici kvalitní pitnou vodu. Jestliže se i tak obáváte zažívacích problémů kvůli jejímu odlišnému složení, lze v obchodech koupit vodu balenou.

Bezpečnost a kriminalita

Bezpečnostní situace a kriminalita je v oblasti Algarve srovnatelná s ostatními evropskými letovisky. Dbejte ale zvýšené opatrnosti ve větších městech, turistických centrech a oblastech, kde se vyskytuje větší množství lidí. Na těchto místech může docházet k drobným krádežím. Stejně tak nenechávejte cennosti, osobní věci a doklady v autech. Při pobytu v Algarve doporučujeme:

  • mít zavazadla a příruční tašky vždy u sebe a na očích,
  • zbytečně neukazovat cenné předměty na veřejnosti a raději vůbec nenosit drahé šperky,
  • nikdy nenechávat otevřený automobil a už vůbec ne s věcmi volně položenými na sedadlech,
  • doklady a větší hotovost nenosit při sobě, ale využít hotelový trezor,
  • udělat si fotokopie dokladů, důležité kontakty mít napsané i mimo mobilní telefon pro případ ztráty.

Opalování

Slunce nad Algarve je velmi ostré, proto je rozumné po celou dovolenou a obzvláště na pláži používat ochranné krémy s faktorem 20 a vyšším. Nezbytná je samozřejmě pokrývka hlavy. Pobytu na přímém slunci během poledních hodin byste se měli vyvarovat úplně. Pijte dostatečné množství nealkoholických nápojů, zejména čisté vody, předejdete tak dehydrataci organismu a bolestem hlavy.

Jazyk

V Algarve, stejně jako v celém Portugalsku, se mluví portugalsky. Podívejte se na nejužívanější slovíčka a fráze do našeho portugalsko-českého slovníčku. V hlavních turistických resortech se domluvíte i anglicky.