Kefalos

Lokalita: Řecko Kos Kefalos
Typ: Město

Náš názor

Kefalos, ráj sportovců i milovníků klidu a pohody

Kefalos je odlehlé městečko na stejnojmenném poloostrově. Odedávna zde žili jenom rybáři a pastevci. V letovisku můžete ochutnat pravou řeckou kávu v některé z kaváren a nadýchat se typické řecké atmosféry.

Letovisko Kefalos se nachází na úplné jihozápadní výspě poloostrova. Všude kolem šumí blankytné Egejské moře a stojí zbytky starověkých památek. Do metropole Kos je to přes 30 kilometrů, naopak mezinárodní letiště leží mnohem blíže, kousek od Kardameny.

Větrníky z Kefalosu

Na poloostrově Kefalos uvidíte tradiční řecké kostelíčky, klášter Agios Joanis, větrné mlýny nebo jeskyni Aspri Petra, kde byly objeveny pravěké nástěnné malby. Nejhezčí pohled z Kefalosu je ale na zátoku Kamari s ostrůvkem Kastri.

Kefaloskou pýchou jsou písečné, do moře zvolna klesající pláže. Nadchnou především rodiny s menšími dětmi. K nejznámějším se řadí kamínková Agios Theologos a troskami baziliky ozvláštněná Agios Stefanos. Výtečné podmínky tady najdou i milovníci surfingu, potápění nebo šnorchlování – zvláště u ostrůvku Kastli.

  • Neváhejte tedy a navštivte letovisko Kefalos na ostrově Kos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím