Pláže na Kosu jsou krásné a dobře dostupné

Na ostrově Kos najdete pláže písečné i oblázkové a stejně jako v celém Řecku jsou státní a veřejně přístupné. Jejich součást tvoří tzv. beach sety (2 lehátka se slunečníkem), které si můžete za poplatek pronajmout. Při opalování si dejte pozor na nástrahy horkého letního počasí, pohyb po plážích „nahoře bez“ se toleruje pouze na menších plážích. Kam chodí místní, doporučujeme kompletní plavky.

Nejkrásnější pláže Kosu

Na 112 kilometrech pobřeží ostrova najdete několik desítek úžasných pláží různých velikostí. Které z nich si návštěvníci Kosu nejvíce oblíbili?

Embros Therma

Známá pláž Embros Therma (Emprós Thermá) se táhne ve východní části ostrova u letoviska Agios Fokas. Díky nedalekému termálnímu sirnému pramenu se v moři vytvořilo krásně teplé jezírko s blahodárnými účinky na onemocnění kůže a pohybového ústrojí. „Lázeňský prostor“ vymezuje hráz z navršených kamenů.

Kos-plaze-1.jpg

Golden Beach

Golden Beach je jedna z mnoha písečných pláží s pozvolným vstupem do Egejského moře, lemujících sever Kosu. Dostanete se k nim z rekreačních středisek Tigaki, Marmari nebo Mastichari a většinou mají ideální podmínky pro surfování.

Recko-4-Kos-Plaz-Tigaki-na-Kosu.jpg

Paradise Beach

Nejznámější z vyhlášeného „pobřeží pláží“ na jihu mezi Kardamenou a Kefalosem představuje Paradise Beach. Kromě ní zde najdete ještě pláže Golden, Polemi, Camel, Magic, Exotic, Lagada a další. Všechny lákají rekreanty písečným povrchem a pozvolným vstupem do vody.

Kos-plaze-3.jpg

Agios Stefanos

Pláž Agios Stefanos na jihozápadě ostrova (na poloostrově Kefalos) navazuje na „pobřeží pláží“. Přímo na ní uvidíte zbytky křesťanské baziliky stejného jména. Z pláže se otevírá nádherný výhled na ostrůvek Vrachonisida s kostelíčkem. Kolem jeho útesů jsou nejlepší místa na šnorchlování.

Agios Theologos

Oblázková pláž Agios Theologos na západě poloostrova Kefalos se nazývá podle nedalekého kostela Agios Theologos.

Lambi Beach

Jedna z nejhezčích pláží městského typu na Kosu, přes 1 kilometr dlouhá Lambi Beach, se nachází ve stejnojmenném turistickém centru u ostrovní metropole. Na jihu začíná u mola jachetního přístavu a směrem na sever za ní dále pokračuje pláž Mylos.

Tigaki, Marmari, Mastichari

Písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, které lemují sever Kosu. Tyto pláže mají ideální podmínky pro surfování.