Chania

Lokalita: Řecko Kréta Chania
Typ: Město

Náš názor

Přístav Chania, nádech historie a námořních dobrodružství

Starý benátský přístav na západě Kréty, ale i nejlepší orientační bod pro výlety do okolí, to je Chania. Do krétské metropole Heraklionu je to odsud zhruba 130 kilometrů, mezinárodní letiště Daskalogiannis se nachází kousek za městem.

V pravé části přístavu jsou benátské zbrojnice a suché doky z konce 15. století. Dnes plní úlohu řemeslnických dílen a výstavních prostor. Na konci mola je maják, z kterého můžete vidět přístav, město i vzdálené vrcholky Bílých hor. Nejstarší tureckou stavbou v Chanii je zrekonstruovaná Janičářská mešita sloužící jako výstavní síň.

Poznejte staré město v Chanii

Unikátní městskou čtvrtí je Topanás. Leží severně od přístavu a okouzlí vás zejména malebnými úzkými uličkami. Najdete tu i celou řadu krámků, v nichž si můžete udělat radost originálním řeckým dárkem, a kaváren, přímo vybízejících k posezení.

Ve čtvrti Evreika bylo kdysi židovské ghetto a v nejstarší čtvrti Kastélli uvidíte bývalé budovy okupantů, mimo jiné i Rektorův palác. Na náměstí Platía 1821 naleznete malý renesanční kostelík San Rocco.

Chanijská muzea a trhy

I v Chanii můžete samozřejmě navštívit muzea. Archeologické muzeum stojí na ulici Odós Chálidon. Jsou zde umístěny archeologické vykopávky ze západní části Kréty z doby minojské až římské i předměty z období turecké nadvlády. V Námořním muzeu můžete obdivovat sbírku předmětů připomínajících námořní dějiny ostrova Kréta. Mezi jinými jsou tu i modely antických lodí a fotografie či malované výjevy z námořních bitev.

Nákupu chtivé určitě uspokojí tržnice. Její budova stojí pod řeckým názvem Dimotikí Agora v centru města. Pořídíte tady hlavně ovoce, zeleninu, maso, čerstvé ryby, sýry, med, čerstvé i sušené byliny, rakiji, víno, ale například taktéž košíkářské zboží.

Na ulici zpracovatelů kůže Odós Skridlóf, seženete v každém krámku neuvěřitelné množství kožených výrobků – pásky, kabelky, boty nebo holínky, které jsou součástí krétského mužského kroje.

  • Neváhejte tedy a navštivte město Chania na ostrově Kréta.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím