Chania

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Chania, dovolená v centru západní Kréty

Historické město Chania se rozkládá u jihovýchodního okraje stejnojmenného zálivu, který se táhne podél severního pobřeží řeckého ostrova Kréta. Z Chanie na východ je to přibližně 130 kilometrů do Heraklionu, který je metropolí tohoto malebného a turisty zbožňovaného ostrova. Naopak jenom kousek od města bylo vybudováno mezinárodní letiště Daskalogiannis.

Pláže v Chanii vás určitě zaujmou

Chania bývá někdy označována za Benátky východu. Město bylo totiž založeno ve středověku Benátčany a můžeme v něm stále najít velké množství staveb z této doby, byť mnoho historických budov bylo zničeno během druhé světové války. Oblast však není vhodná jen pro milovníky památek, na své si díky blízkosti národního parku Samaria přijdou i obdivovatelé krásné přírody.

Další důvod pro pobyt v oblasti Chanie představují místní pláže, které mají jemný písek a křišťálově čistou vodu. Objevíte tady rušné pláže s dobrým vybavením a službami i odlehlejší pláže s větším soukromím. Určitě doporučujeme navštívit Balos Beach, která se považuje za jednu z nejlepších v Řecku. Má bílý písek a krásně průzračnou vodu. Vaše děti si ji skutečně užijí!

Další rekreační střediska poblíž Chanie

Dostatek vyžití a zábavy v Chanii

Chania.jpg

Chania má své letiště asi 12 kilometrů od města. Jeho spojení s městem zajišťují autobusy. Ve městě funguje také přístav zajišťující pravidelné spojení s největšími přístavy v Řecku. Chania je druhé největší město na Krétě, proto v ní můžete využít spoustu obchodů, taveren i nočních podniků. Pořádá se zde mnoho kulturních akcí, které mohou zpestřit vaší letní dovolenou. Při pobytu v Chanii doporučujeme:

Zobrazit podrobné informace