Porto Katsiki

Lokalita: Řecko Lefkada Porto Katsiki
Typ: Lázně, wellness, relaxace

Náš názor

Porto Katsiki, plážová pecka na jihu Lefkady

Jednou z nejznámějších a nejhezčích pláží ostrova Lefkada je bezpochyby Porto Katsiki. Je lemována dech beroucími pískovcovými skalami a minerální podloží tu dává moři unikátní azurové zabarvení. Pláž bývá často označována jako nejkrásnější v celém Řecku, podle některých průvodců je ohodnocena dokonce jako osmá nejhezčí pláž na světě.

Porto Katsiki se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Lefkada nedaleko letoviska Vassiliki, zhruba 5 kilometrů od další spektakulární pláže Ergemni. Rozbíjejí se o ni vlny blankytného Jónského moře a do hlavního města ostrova, historicky pozoruhodné Lefkady, to odtud budete mít jen asi 40 kilometrů.

Vyzkoušejte perlu řeckých ostrovů

Pláž Porto Katsiki je dlouhá pouhých 300 metrů, proto bývá často přeplněna. Nejlepší čas pro její návštěvu je v ranních hodinách. Rekreanty uchvátí během dovolené v Řecku zejména azurovou vodou, jemným pískem a jedinečnými okolními panoramaty.

U Porto Katsiki je k dispozici velké parkoviště na úpatí přilehlého pískovcového útesu a několik občerstvovacích stánků a barů. Rozhodně neváhejte vystoupat na některé z okolních skalisek – za své úsilí budete odměněni opravdu pohádkovými panoramaty.

  • Neváhejte tedy a navštivte Porto Katsiki na ostrově Lefkada.

Podobná místa