Pláže Lefkady jsou jedinečné a slibují skvělé koupání

Písečné pláže na Lefkadě patří mezi nejkrásnější v Evropě a některé i na světě. Moře se zde barví od azurové přes sytou tmavě modrou. Na plážích ve většině případů funguje plážový servis včetně lehátek a slunečníků za poplatek. Některé z nejhezčích lefkadských pláží, táhnoucích se v celkové délce přes 100 kilometrů, vybíráme i pro vaši dovolenou.

Pláže na severním pobřeží Lefkady

Gyra

Několikakilometrová pláž Gyra se nachází mezi pevností Santa Maura a větrnými mlýny. Říká se jí „pláž větrných mlýnů“ a je rájem pro windsurfing.

Pláže na západním pobřeží Lefkady

Pefkoulia

Dva kilometry dlouhá, oblázkově-písečná Pefkoulia beach se táhne severním směrem od Agios Nikitas. Jsou na ní dvě taverničky a v blízkosti se rozkládá parkoviště.

Milos

Na proslulou, částečně nudistickou pláž Milos se dostanete z lodi nebo trochu delší cestou z horní části letoviska Agios Nikitas. Není na ní občerstvení, ovšem ani mnoho turistů.

Kathisma

Úchvatná, oblázková Kathisma beach se nachází asi dva kilometry jižně od Agios Nikitas a pohodlně se k ní dostanete autem i na skútru. Kolem stojí taverny, pár obchodů a za poplatek si lze zapůjčit lehátka se slunečníky.

recko-plaze-Plaz-Egremni-Lefkade.jpg

Gialos

Na přírodní písečné pláži s oblázky Gialos nechybí možnost zapůjčit si lehátka a slunečníky nebo se občerstvit u stánku či v místní taverně. Z městečka Athani se k ní dostanete úzkou, klikatou silničkou.

Egremni

K nejpopulárnějším na ostrově Lefkada patří Egremni beach. Měří okolo dvou kilometrů a dopřejete si zde pohodlí lehátek, slunečníků i občerstvení. Přístup sem vede po zhruba 300 schodech. Odměnu skýtá pohled, který si snad ani neumíte představit: fascinující odstíny modré přecházející přes bílé písky v kontrastu se skalami z vápence jsou doslova dech beroucí.

Málokdo ví, že za skálou se ukrývá ještě jedna menší, o nic méně krásná pláž. Při návratu zpět si můžete po výšlapu schodů doplnit energii v menší taverničce. Jedinou menší nevýhodu tady představuje parkoviště, neboť je vzdáleno asi tři kilometry daleko po hrbolaté, štěrkovité cestě.

recko-plaze-Plaz-Porto-Katsiki-beach-na-Lefkade.jpg

Porto Katsiki

Asi nejproslulejší a možná i nejoblíbenější pláž Lefkady, pyšnící se zároveň třetím místem v anketě o nejhezčí pláž světa, to je Porto Katsiki. Nejvíce svých půvabů ukazuje při východu a západu slunce, kdy krásy ostrova můžete pozorovat z nedalekého vyhlídkového mostu. K samotné pláži vede asi 80 schodů.

Pláže na jižním pobřeží Lefkady

Agiofili

Menší, ale kouzelná plážička Agiofili zaujme útesem a zajímavými terény pro šnorchlování. Dostanete se k ní z Vasiliki vodním taxi.

Pláže na východním pobřeží Lefkady

Paralia Nikiana

Typická pláž na východě Lefkady – nevelká rozměry, bohatá plážovým vybavením a dobře dostupná z rekreačního střediska, v tomto případě z Nikiany. Paralia Nikiana se nachází přímo naproti řecké pevnině, asi sedm kilometrů jižně od metropole Lefkas.