Neda

Lokalita: Řecko Peloponés Neda
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Podivuhodné údolí řeky Nedy

V romantickém údolí řeky Nedy vás čeká celá řada roztomilých míst. Hučí tady nádherné vodopády, v nitru země mizí tajemné jeskyně a v horském tichu se ukrývá dlouhá řada monastýrů. Zajímavé je už pojmenování řeky, neboť jde o jediný řecký vodní tok s ženským jménem.

Neda pramení na jižním svahu peloponéské hory Mount Lykaion (1 421 m n. m.) asi 25 kilometrů od města Megalopoli. Je to v severní Messénii poblíž obce Neda a archeologického naleziště v Bassai (UNESCO). Délka řeky dosahuje zhruba 60 kilometrů a do Jónského moře se vlévá u městečka Giannitsochori.

Neda a zastávky na jejím toku

Zhruba od vísky Figaleia tvoří Neda hranici mezi regiony Élida (na severu) a Messénie (na jihu). Nedaleko tohoto místa kamenité dno řeky vytváří úchvatné vodopády. Focení a koupání v nich je oblíbenou kratochvílí téměř všech turistů, kteří sem hojně přijíždějí.

Další atrakcí v údolí Nedy jsou četné větší i menší kláštery, většinou neobydlené. Patří k nim například Ekklisia Agios Athanasios, Saint Nicholas, Ekklisia Profitis ilias a Santa Claus u vísky Marina nebo Agia Anastasia, Ekklisia Taxiarches a Ekklisia Agios Ioannis přímo v Nedě.

  • Neváhejte tedy a navštivte údolí Nedy na Peloponésu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím