Nafplio

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Nafplio, dovolená neobyčejná a neopakovatelná

Do Peloponésu se z jihovýchodu zakusují tři mohutné zálivy a v tom nejvýchodnějším, Argolském, se nachází turistické centrum Nafplio. Z jižní strany se k němu přimykají kopce s výškou okolo 300 metrů, směrem na sever se táhne nížina s osamělými vrcholy a daleko to odsud není ani do velkého, starobylého města Argos. Z mezinárodního athénského letiště sem vede 170 kilometrů dlouhá cesta převážně po dálnici.

Nafplio a jeho malé, příjemné pláže

Řekové o malebném Napfliu často mluví jako o nejkrásnějším městě Řecka. Jeho základem je rušné historické centrum s pestrými nákupními možnostmi. Dovolenou v Nafpliu lze doporučit všem milovníkům aktivního trávení volného času a výletů za rozmanitými turistickými magnety Peloponéského poloostrova.

Nafplio disponuje spíše menšími městskými plážemi s mnoha rekreanty. Dvě klidnější pláže se nacházejí jižně pod skalním masivem. Přívětivá pláž Arvanitia je sice malá, avšak v brzkých dopoledních hodinách i prázdná. Sousední terasa Blueblanc má dobré vybavení jako lehátka, slunečníky, bary a restauraci. Zhruba 1 500 metrů dále za městem najdete zajímavou přírodní pláž Karathona se stínem bujné vegetace.

Další rekreační střediska poblíž Nafplia

Za historií i do blízkého okolí Nafplia

Nafplio.jpgPři procházce Nafpliem narazíte na spoustu výborných restaurací s vynikající řeckou kuchyní, na obchody, sportoviště, parky a funguje zde dokonce i nemocnice. Za návštěvu stojí muzeum války, archeologické či umělecké muzeum. Kopec nad městem, dosažitelný po schodech, zdobí zbytky starého města a pevnosti Palamidi. Na ostrůvku Bourtzi naproti přístavu se nacházejí trosky dávného vodního hradu. Kam se ještě vydat z Nafplia za zábavou a poznáním:

  • na blízká významná archeologická naleziště v obci Tiryntha (UNESCO),
  • do starověké Olympie (UNESCO),
  • za toulkami rozsáhlou chráněnou rezervací Strofilia,
  • prohlédnout si výtečně dochovanou pevnost Chlemoutsi.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Nafplio

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.