Monemvasia

Mapa

Podrobné informace

 • 30 °C červenec / srpen *
 • 26 °C červenec / srpen *
 • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Monemvasia, dovolená pod úžasnou skálou

Malebné turistické středisko Monemvasia se ukrývá na hornatém ostrově stejného názvu pod mohutnou skálou s přezdívkou „Gibraltar východu“. Je to asi 200 metrů od východního pobřeží poloostrova Epidaurus Limera na jihovýchodě Peloponésu. S pevninou spojuje ostrůvek dlouhý asi 1,5 kilometrů silnice procházející pobřežním městem Gefyra. U Sparty se napojuje na dálnici A71 vedoucí přes Megalopoli až do 350 kilometrů vzdálených Athén, kde je mezinárodní letiště.

Další blízká rekreační střediska:

Možnosti koupání kolem Monemvasie

Okolí středověké Monemvasie patří díky panoramatu skalnaté hory k nejoriginálnějším v celém Řecku. Řada zdejších kamenných domů se sice změnila na ubytovací zařízení, avšak pořád zde zůstalo hodně z původní historické atmosféry. Užijí si tady především zájemci o aktivní dovolenou v místech, dosud jen minimálně zasažených turistickým ruchem.

Pobřeží kolem Monemvasie tvoří skála prudce vystupující z Myrtoánského moře, proto tu nenajdete klasické pláže. Jisté možnosti koupání nabízejí skalní terasy. Městské pláže s délkou asi 300 metrů a bohatým vybavením lehátky, slunečníky i občerstvením jsou až v Gefyře. Značnou dávku rozmanitosti poskytují pláže v Xifias měřící dohromady několik stovek metrů. Jejich povrch je písčitý, místy s oblázky a nechybní na nich nabídka vodních sportů.

Monemvasia a tipy na aktivity

Monemvasia.jpgZákladní infrastrukturu sice v Monemvasia nepostrádá, avšak větší možnosti nákupů, stravování a zábavy jsou dostupné v 500 metrů vzdálené Gefyře disponující i např. marinou a půjčovnou bicyklů. Největší zážitek v letovisku poskytují procházky úzkými, dlážděnými uličkami a množství pěšky snadno dostupných vyhlídek v čele se zříceninou hradu (Kastro) a kostelem Aghia Sofia.

Kam dále se z Monemvasie vyplatí zajet během dovolené na Peloponésu?

 • Zpět na přehled informací o Peloponésu a nabídku zájezdů.
 • Zobrazit podrobné informace

  Nejoblíbenější hotely - Monemvasia

  Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

  Kontaktujte nás

  Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
  Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím