Příroda Rhodosu

Recko-6-Rhodos-Pohadkova-priroda-Rhodosu,-vodopady-v-Petaloudes.jpg

Rhodos je velmi zelený ostrov se spoustou květin. Pouze oblast Macchie na jihu se sporými křovisky, mezi nimiž se pasou stáda koz, zastupuje typickou egejskou krajinu. Střed ostrova tvoří hory s rozsáhlými lesy, zemědělsky se využívají pobřežní údolí a nížiny.

V lesích roste převážně halepská borovice, cypřiše a jedlé kaštany. Typickou křovinou je dub kermesový s pichlavými listy. Časté jsou květy podobné planým růžím, vřesovec stromovitý, kolem silnic pak žlutě kvetoucí kručinka. Vzduch je naplněn vůní levandule, tymiánu a oregana.

Jak vypadají rhodští draci?

V obdělávaných oblastech se táhnou pomerančové a olivové háje, roste zde množství rostlin jako například marhaník s granátovými jablky, ale také blahovičník, akácie, agáve nebo fíkový kaktus. Oleandry, ibišky a bouganvilie uvidíte především v parcích a zahradách.

Fauna je oproti flóře poměrně chudá. Nejčastější jsou ještěrky, těm velkým, šedohnědým se světlými skvrnami na zádech se někdy říká „drak“. Už jen velmi zřídka se vyskytují zajíci a hadi. Všude se pase množství koz. Známí jsou motýli v Údolí motýlů.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím