Cestování po Samosu místní dopravou se nebojte

Recko-8-Samos-Pristav-v-samoskem-meste-Pythagorio.jpg

Mezinárodní letiště Aristarchos se nachází ve východní části ostrova u města Pythagorion.

Pravidelné autobusy, dostupné taxíky

Místní autobusová doprava je zajišťována většinou žlutozelenými vozy společnosti K.T.E.L. Zastávky jsou zpravidla označeny modrou cedulí. Jízdní řády najdete nejčastěji na recepci v hotelu, jízdenky se kupují přímo v autobuse.

Taxi představují cenově přijatelný způsob dopravy na kratší vzdálenosti. Vozy mají taxametr, ale můžete se s řidičem předem domluvit na pevné ceně. Není výjimkou, když taxi po cestě přibere další pasažéry, přičemž každý platí svou trasu. Taxi si můžete také objednat na recepci vašeho hotelu.

Jak vypůjčit spolehlivé auto

Cestovní kancelář FISCHER umožňuje pronájem osobních automobilů skrze smluvní autopůjčovnu. Delegát vám sdělí kompletní informace včetně cen. Zajistí také rezervaci, předání vozu a doporučí zajímavé cíle a vhodné cesty.

V případě zapůjčení vozidla u jiné autopůjčovny se pečlivě seznamte se smluvními podmínkami, hlavně s pojištěním vozu.

Minimální věk řidiče pronajatého vozidla je stanoven na 21 let, musí vlastnit řidičský průkaz nejméně 12 měsíců a musí být držitelem platební karty.

Dopravní předpisy na Samosu

Provoz na komunikacích, zejména ve velkých městech či rekreačních zónách, bývá na ostrově značný a nejsou v něm vždy uplatňována pravidla podle středoevropského měřítka. K místním zvyklostem patří vytváření dalších jízdních pruhů na komunikacích, jízda v protisměru v jednosměrné komunikaci či minimální používání směrovek.

Samoské speciality pravidel silničního provozu

Pravidla silničního provozu tolerují (tzn. pouze pokutují) použití alkoholu do 0,2 ‰ u profesionálních a do 0,5 ‰ u ostatních řidičů. Avšak návštěvníkům ze zahraničí (tzn. turistům) se doporučuje, aby před jízdou nepili alkohol vůbec.

Kolem Samosu a horských vesnic vede asfaltová silnice, na kterou navazují méně sjízdné cesty k moři a do hornatého vnitrozemí. Po těchto cestách je povoleno jezdit pouze terénním autem nebo terénní motorkou. Pozor si dejte na ovce a jinou zvěř přecházející silnici.

Nejvyšší povolená rychlost je ve městech 50 a mimo obec 80 kilometrů za hodinu. Povinné je používání bezpečnostních pásů a helma pro motocyklisty! Dávejte také pozor na zákazy stání a zastavení, pokuty za nedodržování předpisů jsou poměrně vysoké.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím