Pythagorion

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Pythagorion, dovolená jako jednoduše vyřešená prázdninová rovnice

Starobylý Pythagorion, rodiště známého starověkého matematika, najdete na jižním pobřeží řeckého ostrova Samos. Během dne můžete pozorovat čilý ruch v přístavu u Egejského moře, jehož viditelný protilehlý břeh patří Turecku. Výhodu městečka představuje jeho strategická poloha: letiště leží takřka nadohled, hlavní město je asi 10 kilometrů daleko.

Kam za plážemi v Pythagorionu

Pythagorion je jedním z nejoblíbenějších a nejrušnějších letovisek ostrova Samos. Pěknou dovolenou tady prožijí všechny skupiny návštěvníků: rodiny s malými dětmi ocení příjemné pláže a široký rozsah služeb, milovníci rušného nočního života pestrou nabídku zábavních zařízení a senioři možnost procházek okolní krajinou.

Pláž přímo v letovisku Samos je menší, pokrytá směsí příjemného písku a krásných kamínků. Východně od města najdete romantické plážičky Glicorisa a Mykali, západně, k obci Ireon, se táhne dlouhá oblázková pláž Potokaki lemovaná řadou kaváren a občerstvovacích zařízení. K zapůjčení jsou zde samozřejmě lehátka a slunečníky. Oddat se můžete nejednomu vodnímu sportu a atrakci, populární je zejména windsurfing a potápění.

Další rekreační střediska poblíž Pythagorionu

Pythagorion a možnosti zábavy

Pythagorion.jpg

Pythagorion je velmi čilé rekreační centrum nabízející nepřeberné množství stravovacích provozů a společenského vyžití. Velmi oblíbené a hojně navštěvované jsou místní taverny, rozličné restaurace, útulné kavárny i diskotéky lákající především mladší generace. Se západem slunce v křivolakých uličkách ožívají noční bary a celé letovisko se noří do veselé, bezstarostné nálady. Pokud zde budete trávit letní dovolenou, určitě navštivte i tato místa:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Pythagorion