Možnosti dopravy po Santorini

Využijte k objevování krás ostrova Santorini místní přepravu. Poradíme vám, jak na to.

Lodní doprava

Na výlety za hranice ostrova je nejlepší plavba trajektem, který je sice pomalejší než katamarán, ale mnohem levnější. Na okolní ostrovy jezdí pravidelné spoje. Podrobné informace o jízdních řádech vám sdělí delegát.

Recko-11-Santorini-Rusny-lodni-provoz-v-kaldere-Santorini.jpg

Autobusová přeprava

Místní autobusové linky na Santorini provozuje společnost KTEL. Relativně pohodlně se s nimi dopravíte do každé obce. Všechny spoje vyjíždějí z nádraží v hlavním městě Thira. V praxi to znamená, že např. v případě cesty z města Oia do Akrotiri musíte jet nejprve z Oiy do Thiry a teprve odtud do zastávky v Akrotiri.

Jízdenky se kupují přímo v autobusech a je třeba počítat s cenou kolem 2 eur za jednosměrnou jízdenku na osobu.

Taxi

Vozy taxi jsou k dispozici na mnoha místech ostrova. V metropoli najdete centrální stanoviště taxi na hlavním náměstí, ale na zavolání pro vás vůz přijede, kam si řeknete. Ceny se počítají podle vzdálenosti, doporučujeme dopředu si s taxikářem alespoň orientačně cenu dohodnout.

Automobily a motocykly

Pokud chcete být pány svého času a poznat zajímavá místa Santorini podle vlastního plánu, zvažte vypůjčení auta nebo motorky. Na ostrově je společností, které vozidla, motocykly a čtyřkolky půjčují, celá řada. Obrátit se samozřejmě můžete i na delegáta, která vám vypůjčení vozu zprostředkuje.

Pokud se rozhodnete najít si půjčovnu sami, v případě jakéhokoliv problémů vám bohužel nebudeme schopni pomoci. Doporučujeme, abyste se důkladně seznámili se smluvními podmínkami, především co se týče pojištění vozu. Upozorňujeme i na horší stav silnic v odlehlejších částech ostrova, někde jsou dokonce nezpevněné.

Dopravní předpisy

Pro řízení automobilu není nutný mezinárodní řidičský průkaz. Na Santorini platí standardní evropská pravidla silničního provozu. Z těch nejdůležitějších vybíráme:

  • Maximální rychlost v obci je 50 km/h, mimo ni 80 km/h
  • Na kruhových objezdech platí přednost zprava
  • Povinnost zapnutých bezpečnostních pásů na předních sedadlech
  • Dítě musí sedět v dětské autosedačce
  • Na motocyklu je nutné mít nasazenou bezpečnostní přilbu
  • Při řízení řidič nesmí telefonovat

Řízení je třeba věnovat zvýšenou pozornost, styl jízdy Řeků je poněkud svéráznější a dopravní předpisy se tu často porušují, zejména v dodržování povolené rychlosti.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím