Kastro

Lokalita: Řecko Skiathos a Skopelos Kastro
Typ: Hrad nebo zámek

Náš názor

Kastro, rozmarům počasí vydaná zřícenina na severu

Trosky hradu (kastro) ze sklonku středověku patří k nejznámějším historickým památkám ostrova. Jedná se o romantickou zříceninu na skalisku, bičovaném větrem i mořem. Plavba k ní, spojená s pobytem u moře, patří k oblíbeným bodům dovolené na Skiathu.

Kastro (v řečtině obecné označení pro hrad) se ukrývá na nejsevernějším místě Skiathu. Zabírá několik desítek metrů vysoký pahorek na poloostrůvku, vybíhajícím do Egejského moře. Od centra administrativního centra Skiathos je vzdušnou čarou vzdálený asi 6 kilometrů.

Lesk a bída hradu na Skiathu

Hrad ostrované postavili v 16. století na ochranu před častými útoky pirátů. S pevninou ho spojoval padací most, dnes se k němu s trochou námahy dostanete po schodišti. Po roce 1830 už zel prázdnotou, neboť po vyhlášení nezávislého Řecka – přispěl k tomu i nedaleký klášter Evangelistrias – se jeho obyvatelé přestěhovali do nově budovaného hlavního města Skiathos na východním pobřeží.

Součástí hradního areálu je kvarteto kostelíků s dochovanými freskami v jednom z nich. Vzhledem k odlehlosti hradu sem turisty, kteří ke koupání hojně využívají kamenitou pláž Tzami Tourkikou Diikitiriou s křišťálově čistou vodou, vozí výletní lodě.

  • Neváhejte tedy a navštivte hrad Kastro na Skiathu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím