Zelené lesy Skiathu a Skopelu a jejich příroda

Oběma ostrovům dominuje středomořská příroda s převahou lesů, které je řadí mezi nejzelenější lokality Egejského moře. Relativně omezené zdroje pitné vody vynahrazují hluboké studně, několik retenčních jezírek využívajících jarních dešťů a rozvoz vody cisternami do odlehlejších oblastí. V oblasti Panormos na Skopelu se plánuje výstavba přehradní nádrže.

Recko-13-Skiathos-a-Skopelos-Zelen-je-na-Skopelu-a-Skiathu-vsudypritomna.jpg

Jaká flóra roste na Skiathu a Skopelu

Projdete-li se ostrovními lesy, budou vám společnost dělat především borové porosty (borovice halepská), olivové háje a švestkové, mandloňové či hrušňové sady. Hojné jsou i duby (dub kermesový a dub cesmínový) a další teplomilné stromy.

Které živočichy uvidíte při procházkách Skiathem a Skopelem

Kromě domestikovaných koz, ovcí a koček můžete ze savců na ostrovech potkat kuny, daňky, jezevce, zajíce, netopýry nebo ježky. Z blízkého mořského národního parku Alonnisos sem občas připlouvá tuleň středomořský.

Vzdušný prostor nad Skiathosem a Skopelem ovládly hojné ptačí druhy včetně ostřížů, výrů, káňat, poštolek, orlů, supů, vran, volavek popelavých, ledňáčků, kormoránů a racků. Z menších živočichů jsou zastoupeni plazi (želvy, gekoni, ještěrky, užovky, zmije) i obojživelníci (žáby).