Laganas

Lokalita: Řecko Zakynthos Laganas
Typ: Město

Náš názor

Do noci hýřící Laganas

Žhavé Laganas je zřejmě nejpopulárnější rekreační středisko na Zakynthu. Navštívit zde můžete pláž a taverny s typicky řeckou i mezinárodní kuchyní. Pláž měří neuvěřitelných 10 kilometrů a patří k nejdelším v celém Řecku.

Laganas leží v jižní části ostrova v srdci stejnojmenné zátoky Jónského moře, z něhož vykukuje trojice malých ostrovů Sotis, Pelouzo (Peluso) a Marathonisi (Želví ostrov). Do metropole Zakynthos trvá cesta autem asi 20 minut, ještě blíže funguje mezinárodní letiště.

Vychutnejte si noční Laganas

Vstup do vody je v Laganas velmi pozvolný a mělký. V některých obdobích hlavní sezony je třeba sledovat omezení kvůli vzácným želvám karetám obecným, které tu vyvádí své mladé. V tomto období je zakázáno například zapichování slunečníků a noční procházky podél pobřeží.

Jindy ovšem po setmění Laganas ožívá. Středisko je považováno za nejrušnější na celém ostrově. Pláž se mění v jednu velkou diskotéku a davy mladých lidí si tu plnými doušky užívají zábavy. Půldenní výlet lodí si můžete udělat i do sousedního přístavu Agios Sostis se stejnojmenným ostrůvkem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Laganas na ostrově Zakynthos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím