Praktické informace pro Réunion

Vitejte-na-Reunionu,-zapady-slunce-tady-jsou-carovne.jpg

Dostupnost pitné vody, použitelnost elektrického proudu, bezpečnostní situace. To jsou informace, které byste si před cestou na Réunion určitě měli přečíst. Užijte si svou dovolenou v klidu!

Elektrický proud

Elektrická síť na Réunionu je evropského typu dle francouzských norem se standardním napětím 220 V a s obvyklým dvoukolíkovým systémem zásuvek. Není potřeba žádných adaptérů či měničů.

Voda

Voda z řadu je obecně prohlašována za pitnou. Její kvalita a chuť se však zejména v období cyklónu může měnit, proto je vhodné kupovat raději balenou vodu, která je k dostání téměř všude.

Bezpečnost a kriminalita

Réunion je považovaný za bezpečnou oblast. Avšak jako v každé frekventované turistické lokalitě se vyplatí hlídat si hotovost a osobní doklady před různými nenechavci a okázale nevystavovat šperky ani cennosti.

Opalování

Tropické slunce žhne velmi intenzivně. Pro Evropana je nasnadě dodržování standardních zásad zdravého opalování, tedy používání ochranných krémů s vyšším faktorem a zdržování se pobytu na přímém slunci během poledních hodin. Uprostřed horkého léta se rovněž vyplatí pokrývka hlavy.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím