Transportní možnosti Seychel

Na větších seychelských ostrovech existuje síť vcelku kvalitních silnic, mnohdy však velice úzkých, proto je při jízdě nutná obezřetnost. Jezdí se vlevo dle běžných pravidel provozu. Vozidlo si můžete zapůjčit především na dvou největších ostrovech Mahé a Praslin, na nichž funguje síť menších autopůjčoven. V provozu je i taxislužba, avšak ve srovnání s Evropou bývá poměrně nákladná.

Seychely-Lodi-se-na-Seychelech-dostanete-prakticky-kamkoliv.jpg

Mezi jednotlivými ostrůvky a ostrovy se nejlépe přepravíte lodí, člunem, škunerem či populárním katamaránem. Lze si je soukromě najmout, nebo využít několika pravidelných linek. Kolem turisticky atraktivních přírodních rezervací jsou často pořádány vyhlídkové plavby. Další možností je přeprava malými letadly zdejších nízkonákladových aerolinek Air Seychelles, provozujících několik pravidelných spojů. Mezistátní letiště nazývané Aéroport de la pointe Larue se nachází na ostrově Mahé nedaleko metropole Victoria.

Seychelským autobusem křížem krážem ostrovy

Zajímavou a lacinou alternativou dopravy na Seychelách je autobus. Jak už bývá na tropických ostrovech zvykem, pravidelné linky nejsou sice dvakrát přesné, ale zato se v nich dokonale seznámíte s místním koloritem a milými domorodci. Zastávky jsou většinou označeny nápisem „Bus Stop“ a autobusy jezdí na velkých ostrovech zejména mezi zalidněnými aglomeracemi zhruba do 19 hodin.