Nerja

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Nerja
Typ: Historické místo

Náš názor

Odhalte tajemství dějin v jeskyni Nerja

Jeskynní komplex Nerja u městečka stejného jména je považován za jednu z nejvýznamnějších památek z období paleolitu na území Andalusie. Uvidíte zde zbytky maleb, nálezy zbraní, šperků a kostí.

Jeskyně Nerja se ukrývá na dohled středomořského pobřeží pod svahy pohoří Sierra de Almijara (ve vrcholu Navachica dosahuje 1 831 metrů nadmořské výšky). Díky dálnici A7, procházejí těsně kolem vstupu do podzemního areálu, lze rychle dosáhnout oblíbených letovisek v okolí jako Torrox, Almunécar či Motril. Do krajské metropole Málaga to je necelých 60 kilometrů.

Do jeskyní Nerja proti proudu času

Cueva de Nerja, jak zní originální, španělský název jeskyně, dosahuje délky kolem 5 kilometrů a za vstup do ní je třeba zaplatit vstupné. Náhodně ji objevila pětice přátel v roce 1959 a hned v následujícím roce se otevřela turistům. Prostranství před vchodem zahrnuje parkoviště a restauraci.

V městečku Nerja si určitě prohlédněte i třípatrový akvadukt z 19. století a tzv. Balkón Evropy, útes s nádherným výhledem na moře. Nevynechejte ani procházku působivým a rušným centrem města v okolí náměstí Plaza de Espaňa.

  • Neváhejte tedy a navštivte jeskyni Nerja v Andalusii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím