Sierra Nevada

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Sierra Nevada
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Sierra Nevada, vystupte na střechu Pyrenejského poloostrova

Tušili jste, že nejvyšším pohořím celého Iberského poloostrova nejsou Pyreneje, nýbrž na mapě tak trochu nenápadná Sierra Nevada? Její nejvyšší vrchol Pico de Mulhacén dosahuje nadmořské výšky 3 482 metrů. Krajinu v podhůří dokreslují malebné horské vesničky.

Sierra Nevada se vypíná na jihu Andalusie, asi 40 kilometrů od břehů Středozemního moře. Její hranice zhruba ohraničují města Granada na severu, Almería na jihovýchodě a Málaga na západě. Po dálnicích A92, A7 a A44 pohoří objedete zhruba za 4 hodiny.

Ve stopách posledního ledovce

Délka hlavního hřebene Sierry Nevady dosahuje přibližně 80 kilometrů. Od roku 1999 tvoří součást národního parku Parque Nacional de Sierra Nevada, s rozlohou 862 km2 největšího na území Španělska. K dalším význačným vrcholům patří Tozal del Cartujo (3 152 m), La Alcazaba (3 369 m) nebo Chullo (2 608 m). Ze vzácné fauny můžete spatřit orla skalního, supa, kamzíka, kozorožce či divokou kočku.

Druhý nejvyšší vrchol Pico del Veleta (3 396 m) dosáhnete poměrně snadno díky asfaltové cestě, končící jen několik set metrů pod ním. Anebo také lanovou dráhou, neboť celý jeho severozápadní svah je součástí rozsáhlého ski resortu Pradollano – lyžuje se zde od prosince do dubna. Ostatně právě tady se nacházel nejjižnější ledovec Evropy, který roztál v roce 1913.

  • Neváhejte tedy a prozkoumejte pohoří Sierra Nevada v Andalusii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím