Počasí Costa Cálida

Dovolenou na Costa Cálida si vychutnáte od června do září

Lenošení na pláži, koupání, opalování a další aktivity spojené s odpočinkovou dovolenou u moře si na Costa Cálida nejlépe užijete od konce jara do začátku podzimu. Pokud vás láká spíše cestování a objevování zajímavostí na pobřeží i ve vnitrozemí, vydejte se na Costa Cálida v dubnu nebo květnu (na podzim více prší).

Hlavní sezóna: polovina června až polovina září
Vedlejší sezóna: březen až květen, říjen a listopad

Průměrné teploty na Costa Cálidě (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Costa-Calida-vzduch.jpg

Průměrné srážky na Costa Cálidě (v mm)

Pocasi-N-Costa-Calida-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody na Costa Cálidě (v °C)

Pocasi-N-Costa-Calida-more.jpg

Klima na Costa Cálida

Podnebí v oblasti Costa Cálidy odpovídá významu jejího názvu („Teplé pobřeží“). Důvodem celoročně příjemného počasí je zdejší unikátní mikroklima zajišťující průměrnou teplotu jenom lehce pod 20 °C. Celé léto svítí slunce a teploty atakují tropických 30 °C. Srážky jsou minimální, v červenci a v srpnu prakticky neprší, nejvíce deštivo je na podzim. Co více si k lenošení na pláži přát?

Co s sebou na Costa Cálida, aby dovolená proběhla pohodově

V letním horku se vám na Costa Cálidě bude hodit pokrývka hlavy kšiltovka, klobouk apod.), sluneční brýle, lehké a vzdušné oblečení a pohodlná obuv do města i na pláž. Máte-li v plánu pobyt v oblasti na jaře či na podzim, přibalte ještě pláštěnku (deštník) proti přeháňkám a svetr, mikinu či lehkou bundu pro případ chladnějšího počasí.

Počasí v ostatních letoviscích Španělska

Podívejte se, jaké počasí vládne dalším španělským ostrovům a pevnině: