Poušť Tabernas a Mini Hollywood

Lokalita: Španělsko Costa de Almería Poušť Tabernas a Mini Hollywood
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Horoucí poušť Tabernas a divoký Mini Hollywood

V rámci evropského kontinentu patří poušť Tabernas mezi naprosto jedinečná místa, která v podstatě nikde jinde kromě Španělska nenajdete. Překvapí vás nečekanou vyprahlostí, horkým podnebím i svou rozlohou (11 625 ha).

Poušť Tabernas najdete u stejnojmenného města asi 40 kilometrů severně od regionální metropole Almería. Táhne se mezi svahy pohoří Sierra de Alhamilla (nejvyšší vrchol Colativí má 1 387 metrů) na jihu a Sierra de los Filabres (nejvyšší hora Tetica de Bacares měří 2 080 metrů) na severu.

Projděte se místy, kde po lumpech střílel Yul Brynner

V roce 1989 byla celá oblast pouště Tabernas vyhlášena přírodní rezervací. Poušť připomíná měsíční krajinu, přesto zde ale můžete vidět traviny, keře, divoký ječmen, ostřice, orobince nebo tamaryšky.

V 60. a 70. letech byla pustina vyhledávaným místem pro filmaře, realizovaly se tu zejména westerny. Dnes tady můžete navštívit tři originální westernová městečka. Nejznámější z nich je Mini Hollywood. Natáčely se zde záběry pro více než stovku filmů včetně Sedmi statečných. Každý den tu zažijete přepadení banky i přestřelku. U městečka je též zoologická zahrada, kde je možné zahlédnout žirafy, tygry či bílé nosorožce.

  • Neváhejte tedy a navštivte poušť Tabernas a Mini Hollywood v Almerii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím