Jaká zábava a aktivity na vás čekají na Costa de la Luz?

Costa de la Luz má svým návštěvníkům co nabídnout: od krásné přírody přes chutné jídlo a plné obchody až po řadu sportovišť a zábavy. Podívejte se na výběr toho nejzajímavějšího, co na samém jihu Španělska můžete prožít.

Sportu a pohybu si na Costa de la Luz užijete dosyta

Windsurfing

Spanelsko-02-Costa-de-la-Luz-Golf-patri-k-nejoblibenejsim-aktivitam-na-Costa-de-la-Luz.jpg

Windsurfing je na Costa de la Luz velmi oblibeným sportem díky přiznivým povětrnostním podmínkám. Ve většině středisek si můžete najmout instruktora a vypůjčit vybavení.

Čluny

Řada turistických pláží má k dispozici nejrůznější čluny k pronájmu. Velmi oblibené jsou lehké katamarány nebo plachetnice.

Golf

Andalusie je proslavená golfem. Hřiště pro tento stále oblíbenější sport jsou na mistrovské úrovni. Vzhledem ke klimatu jsou tu pro golf ty nejlepší podmínky.

Tenis

Dalším oblibeným sportem ve Španělsku je tenis. Mnoho hotelů, apartmánů a vilovych komplexů ma vlastní tenisové kurty a často i profesionalního instruktora.

Jízda na koni

Aktivita, která se těší stále větší oblibě. V Andalusii naleznete mnoho hřebčínů a jizdáren.

Nákupy, nakupování a utrácení

Suvenýry

Spanelsko-02-Costa-de-la-Luz-Wellness-a-relaxaci-si-na-Costa-de-la-Sol-uzijete-dosyta.jpg

V celé Andalusii, pobřeží Costa de la Luz nevyjímaje, pořidíte spoustu ručně vyraběných suvenýrů. Oblíbené jsou výrobky z keramiky, tepaného železa, dřeva, proutí, ale i kožené zboži, sklo a doplňky.

Keramika

Zdejší keramika je oblíbená díky hravým vzorům, rostlinným motivům a výrazným barvám. Obec Aracena je centrem výroby mistní keramiky. Naleznete zde kachle, květináče, džbány, talíře či mísy.

Krajky

Po celém pobřeží, například v El Berrocal, uvidíte pestré krajky a ubrusy, které se vyrábějí ručně již od dob arabské nadvlády.

Azulejos

Jakožto suvenýr si můžete pořídit kachličky inspirované maurskými motivy.

Olivový olej

Španělsko je vyhlášené kvalitním olivovým olejem. Nejkvalitnější je extra virgin, nejlépe s etiketou Denominacion de origen.

Nakupování v obchodech

V oblasti Costa de la Luz naleznete malé rodinné obchůdky i moderní obchodní centra se zbožím andaluských a mezinarodních značek. Otevírací doba obchodů je v pracovní dny od 9.00 do 14.00 a od 17.00 do 20.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 14.00 hodin. Velké supermarkety mívají otevřeno ve všední dny a v sobotu od 10.00 do 22.00 hodin bez polední přestávky.

Nakupování na trzích

Trhy jsou nedílnou součástí španělského života. Naleznete je v podstatě v každém městě i vesnici. Nakupování na tržištích je opravdovým zážitkem. Vybírat můžete z nepřeberného množství barev a vůní, ať už se jedná o ovoce, zeleninu, kořeni, suvenýry, oblečení nebo starožitnosti. V letních měsících se v některých turistických centrech pořádají menší trhy, kde je možné zakoupit nejrůznější oblečení a suvenýry.

Trhy se konají v odpoledních a večerních hodinách v těchto místech: El Portil (středa), Isla Cristina (neděle), Islantila (sobota), Punta Umbria (pondělí).

Zábava a noční život

Noční život se na Costa de la Luz, stejně jako v celém Španělsku, protahuje až do pozdních nočních hodin. Španělé rádi chodí po večeři do barů s živou hudbou, na diskotéky nebo do nočních klubů. Velké množství zábavních klubů a diskoték se nachází v turistických centrech, v nichž najdete také kavárny, cukrárny, restaurace a herny.

Kdy se ve Španělsku slaví státní a církevní svátky? Mrkněte na stručný přehled.