Punta Umbria

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Punta Umbria, prázdninové městečko jako malované

Velice pěkné španělské rekreační středisko Punta Umbria leží uprostřed Cádizského zálivu nedaleko města Huelva. Tato část Andalusie sousedí na západě s Portugalskem a do její metropole Sevilly je to zásluhou dálnice ani ne hodinku cesty. Pobřeží Atlantského oceánu, nazývané v této oblasti Costa de la Luz, se zde vyznačuje pestrou krajinou a rozlehlými písečnými plážemi.

Další blízká rekreační střediska:

Z přírodních parků rovnou na kouzelné pláže

Milovníci krásné přírody si v Punta Umbria skutečně pochutnají. Středisko s prvky anglického stylu lemuje mořské ústí bohatě rozvětvené řeky Rio Odiel, vytvářející taktéž skvělé podmínky k vodním sportům. Západním směrem se rozkládají chráněná území Laguna del Portil a mokřady Marismas de Isla Cristina, severně se zvedá pohoří Sierra Morena a jihovýchodně se nachází národní park Doňana.

Pět kilometrů dlouhá pláž táhnoucí se podél Punta Umbria je vzorovou ukázkou letního prázdninového ráje. V některých místech je téměř 200 metrů široká, je pokryta jemným pískem a zvolna se svažuje do čistých mořských vod. Řada hotelů, jejichž linie na pláž přímo navazuje, má přilehlé úseky rezervovány pro své hosty. K dispozici je množství občerstvovacích zařízení i hřiště na beach volejbal.

V Puntě Umbrii nakupujte, jezte, sportujte, bavte se

Punta-Umbria.jpg

Punta Umbria je připraveno poskytnout svým návštěvníkům veškeré myslitelné služby. Jsou tu otevřeny obchůdky i supermarkety v čele s nákupními centry Punta Almenara a Mercadona, kavárny, bary a restaurace včetně rychlého občerstvení Burger King a irské hospody Brown, nechybí pošta, bankomaty, hřiště ani lékárny.

Pár námětů na aktivity v Punta Umbria a okolí:

Zobrazit podrobné informace