Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Isla Cristina, lokalita k letnímu oddechu jako stvořená

K nejhezčím a nejpopulárnějším letoviskům jihošpanělského Costa de la Luz bezpochyby patří také Isla Cristina. Nachází se na poměrně úzkém poloostrovu vytvořeném spletitým ústím andaluské řeky Rio Carreras do Atlantského oceánu. Díky němu je oddělena od dalších rekreačních středisek jako Isla del Moral a Islantilla. Hranice s Portugalskem se vine asi 7 kilometrů daleko, velká města Huelva a Sevilla jsou dobře dosažitelné po dálnici.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže, fauna a flóra lákají

Četnými fíkovníky stíněná Isla Cristina se nachází téměř v srdci přírodního parku Marismas de Isla Cristina. Dvě desítky čtverečních kilometrů poskytují v bohaté vegetaci rozsáhlých mokřadů, lagun a ostrůvků příhodné podmínky pro život chráněných ryb, plazů i ptáků. Máte-li rádi hezkou krajinu, široké pláže a rozsáhlou paletu služeb, je Isla Cristina to pravé prázdninové pro vás.

V oblasti Isla Cristina si na nedostatek ani nedostatky pláží rozhodně nemůžete stěžovat, ostatně právě kvůli nim sem ročně míří tisíce návštěvníků. Všechny tři hlavní pláže, tedy Playa Punta del Caimán, Playa Camino Santana i Playa Central, jsou oceněny Modrou vlajkou a skýtají perfektní podmínky ke koupání, opalování a nejrůznějším vodním aktivitám. Na celkové délce zhruba 7 kilometrů nabízejí řadu opuštěných míst i úseky s kompletním plážovým vybavením.

Víte, co dělat na jihu Pyrenejského poloostrova?

Isla-Cristina.jpg

Zhruba dvacetitisícová Isla Cristina vznikla v 18. století a v posledních desetiletích se rychle rozvinula v oblíbené rekreační centrum. Proto tady najdete původní historickou zástavbu kombinovanou s moderní turistickou architekturou a hojnost všech myslitelných služeb od restaurací přes obchody až po lékárny, banky a autobusové zastávky. Letní atmosféru vkusně doplňuje řada sportovišť a parků.

Během dovolené v Isla Cristina navštivte taktéž:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Isla Cristina

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.