Cádiz

Lokalita: Španělsko Costa de la Luz Cádiz
Typ: Město

Náš názor

Cádiz, nejstarší evropské město

Hlavní město stejnojmenné provincie Cádiz je zřejmě nejstarším, stále stojícím městem Evropy. Rozkládá se na protáhlém výběžku do Atlantiku jako obrovská loď vyplouvající na oceán a tak příchuť slaného vzduchu ani výhledy na oceán tady nejsou nikdy daleko.

Cádiz (kolem 120 tisíc obyvatel) ze tří stran omývají vlny Atlantského oceánu a směrem k moři ho chrání řetěz hradeb. Pyšní se unikátní polohou na úzké, asi 9 kilometrů dlouhé pevninské kose. S nejbližšími městy Puerto Real a San Fernando ho spojují tři silnice a jedna železniční trať.

Na vycházce Cádizem křížem krážem

Cádiz má dlouhou a fascinující historii. Založili ho Féničané v 11. století př. n. l., údajně 8 desítek let po legendární Trojské válce. V dobách starého Říma odtud jako z důležitého obchodního centra vyplouvaly lodě naložené stříbrem, mědí, vínem, vlnou a nasoleným masem.

K hlavním památkám andaluského Cádizu patří katedrála se zlatou kopulí (Catedral de Santa Cruz de Cádiz), stojící na širokém náměstí stranou dopravního ruchu. Kousek od ní se nachází nejrušnější náměstí Plaza de Topete s květinovými stánky a tržnicí. Užijte si i romantické procházky podél pobřeží lemovaného hradbami s pevností Santa Catalina, příjemnými parky a zahradami jako jardínes Alameda či vyhlídkami na Cádizský záliv.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím