Jerez de la Frontera

Lokalita: Španělsko Costa de la Luz Jerez de la Frontera
Typ: Město

Náš názor

Jerez de la Frontera, spousta zajímavostí pro každého

Chov koní,flamenco, vinařství a motorky, to jsou kromě zajímavých památek hlavní magnety Jerez de la Frontera, pátého největšího města celé Andalusie. A velkého magnetu Costa de la Luz.

Jerez de la Frontera (přes 200 tisíc obyvatel) se nachází v rovinách mezi řekou Guadalquivir na západě (k NP Doňana u jejího ústí do Atlantiku je to odsud vzdušnou čarou jen 20 kilometrů) a pohořími Sierra del Aljibe a Serranía de Ronda na východě. Do andaluské metropole Sevilly na severu dojedete po rychlostní silnici za hodinu, do přístavního Cádizu na jihu za 30 minut.

Golf a formule z Jerezu

Lokalitu Jerez de la Frontera obývali již Tartessové, po nich se zde objevili Římané. Největšího rozkvětu město dosáhlo pod názvem Scherisch za vlády Maurů mezi 10. a 13. stoletím (křesťané ho dobyli roku 1264). Rozmanité kultury v Jerezu zanechaly zajímavé architektonické dědictví v podobě katedrály, kláštera Cartuja Santa María de la Defensión, pevnosti Alcázar, arabských lázní či koridy na Plaza de Torros.

Jerez de la Frontera proslavila Královská škola jezdeckého umění, sídlící v paláci Duque de Abrantes. Krásu zdejších koní můžete obdivovat v řadě chovů v okolí i během různých vystoupení v čele s květnovým festivalem Feria del Caballo. Určitě při tom neodmítněte sklenku místního lahodného vína, nejvyhlášenější se jmenuje Tío Pepe.

Východně od města najdete motoristický okruh Circuito Permanente de Jerez, dříve využívaný i pro závody formule 1. V jeho těsné blízkosti se rozkládá golfový resort Barceló Montecastillo projektovaný samotným Jackem Nicklausem.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím