Národní park Doňana

Lokalita: Španělsko Costa de la Luz Národní park Doňana
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Doňana, unikátní svět močálů a dun

K jedné z posledních rozlehlých divočin v nížinách jižní Evropy patří španělský národní park Doňana. Rozmanitou krajinu, zahrnující bažiny, mělké zátočiny i písečné duny, obývají hojné zvířecí druhy včetně ptactva migrujícího ze severu Evropy. Od roku 1994 je součástí přírodního dědictví UNESCO.

Národní park Doňana zabírá plochu 543 kilometrů čtverečních kolem ústí řeky Guadalquivir. Táhne se v délce asi 30 kilometrů podél pobřeží Atlantiku od obce Matalascaňas na severozápadě k Sanlúcar de Barrameda na jihu. Zasahuje až 25 kilometrů do vnitrozemí. Z velkých měst v okolí (HuelvaSevillaCádizJerez), stejně jako z rekreační zóny kolem Isla Cristina je díky kvalitní silniční síti dosažitelný během jedné hodiny.

Poznejte bohatství Doňany

Nádherná fauna a flóra národního parku Doňana nabízí širokou druhovou pestrost v závislosti na ročním období a ekosystému (jsou zde solné mokřady „marismas“, lesy „matorral“ a duny „las dunas“). Při troše štěstí můžete spatřit želvy, zmije, chameleony, volavky, potápky, orly, jeleny nebo mimořádně vzácného rysa iberského.

Se životem v této důležité přírodní rezervaci (založené v roce 1969) vás podrobně seznámí návštěvnické středisko Cerrado Garrido. Víska El Rocío na severozápadě parku proslula produkcí lahodných vín.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím