Jandía

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Jandía, dovolená u Atlantiku a ve stínu hor

Rozlehlý region Jandía leží na jižním pobřeží španělského ostrova Fuerteventura. Poloostrov, oddělený u letoviska Costa Calma od zbytku území šíjí Istmo de la Pared, protíná masiv s nejvyšší zdejší horou Pico de Jandía (Pico de la Zarza) stoupající do výšky 807 metrů. Do hlavního města Puerto del Rosario, podobně jako na letiště, je to odsud téměř 100 kilometrů.

Zlaté písčité pláže, laguny a duny Jandíe

Jandíi, kdysi oblast s malými rybářskými vesničkami, v současnosti pokrývají hotelové komplexy se vší vybaveností, naštěstí budované v harmonii s přírodou a rázem krajiny. Region je ideální pro nadšené sportovce a pro rodiny s dětmi. Pro svou jedinečnou a neporušenou přírodu byl vyhlášen chráněnou přírodní oblastí Parque Natural de Jandía.

Dlouhé pásy pobřeží na Jandíi lemují kilometry nádherných pláží bílého až zlatého písku. S lagunami, zátokami a písečnými dunami tu společně vytvářejí exotickou scenérii. Největší (s délkou 20 kilometrů) a zřejmě nejkrásnější pláž celého ostrova u Costa Calma se jmenuje Playa del Sotavento. Čistí se každý den a pozvolný vstup do vody ocení především rodiny s dětmi a nepříliš zdatní plavci. V nabídce je řada aktivit jako parasailing, vodní skútry, potápění, surfování či jízda na vodních lyžích.

Další rekreační střediska poblíž Jandíe

Výlet ponorkou a jiné výpravy z Jandíe

Jandia.jpg

V oblasti Jandía najdete pro svůj pobyt vše potřebné. Nově zbudované hotelové komplexy poskytují zábavu a další služby nezbytné pro pořádnou letní dovolenou, v provozu jsou různé obchůdky, bary a restaurace. Zajímavou atrakci hlavně pro děti představuje zoologická a botanická zahrada Zoo La Lajita nedaleko Costa Calma. Z některých letovisek odjíždějí autobusy zdarma.

Ostrov Fuerteventura nabízí další krásná místa, vydejte se proto:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Jandía

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.