Betancuria

Lokalita: Španělsko Fuerteventura Betancuria
Typ: Město

Náš názor

Hledejte zašlou slávu města Betancuria

Dnes stěží tisícihlavá Betancuria bývala kdysi – až do roku 1834 – hlavním městem Fuerteventury, nahradilo ji ovšem Puerto del Rosario. Dnes se jedná o malebné horské městečko v západní části ostrova.

Betancuria se nachází v centrální části Fuerteventury uprostřed pozoruhodného přírodního území Parque Rural de Betancuria, pečlivě chráněného pro svou geomorfologickou jedinečnost a unikátní přírodu. Nedaleko leží další zajímavé město Antigua.

Pamětihodnosti v srdci ostrova

Počátkem 15. století se tu usídlil dobyvatel Jean de Béthencourt a Betancuria byla vybudována ve stylu normandské gotiky. V 16. století ji napadl pirát Xabán Arráez, který mnoho zdejších památek zničil. Z kostela Panny Marie se zachovala pouze původní zvonice a několik oblouků, zbytek už je pozdějšího data.

Dnešní městečko je poklidným a romantickým, typicky španělským sídlem s okouzlující architekturou bílých domků. Můžete si zde prohlédnout zajímavé archeologické Museo Arqueologico de Betancuria. V okolí narazíte na množství pozoruhodných památek jako například na honosné panské sídlo Casa de Santa María ze 17. století nebo na ruiny prvního kláštera Kanárských ostrovů Convento de San Buenaventura z konce 15. století.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím