Pájara

Lokalita: Španělsko Fuerteventura Pájara
Typ: Město

Náš názor

Zelená kráska jménem Pájara

Poklidná Pájara představuje obec afrického rázu, na ostrov nezvykle zelenou. Je to vynikající základna k průzkumu krás vnitrozemí Fuerteventury, avšak kousek k moři to odsud mají i milovníci vodní rekreace a plážového nicnedělání.

Pajára se rozprostírá na středozápadě nádherného ostrova Fuerteventura. Je obklopena jedinečnou přírodou a daleko to není ani k západnímu pobřeží Atlantiku. Jedná se též o název regionu, který se táhne západem Fuerteventury od jejího jižního cípu, poloostrova Jandía, až po Parque Rural de Betancuria.

Budete si připadat jako v Mexiku

Hlavním lákadlem Pajáry je pozoruhodný kostelík Iglesia de Nuestra Seňora de la Regla ze 17. století. Jeho portál se velmi podobá aztéckým památkám v Mexiku. Předpokládá se, že autorem byl Majoreňo, který právě ve Střední Americe nějaký čas pobýval a podobné stavby blíže poznal.

K dalším atrakcím okresu patří zmíněná, geomorfologicky unikátní vulkanická oblast Parque Rural de Betancuria. Je poseta pitoreskními vesničkami a typickými hispánskými puebly s bílými domky. Vytváří skvělou lokalitu k poklidné turistice a cyklistice uprostřed krásné krajiny. Táhne se tudy i nejvyšší pohoří ostrova, jehož vrcholky dosahují 800 metrů.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím