Doprava na Gran Canarii

Spanelsko-05-Gran-Canaria-Pujcte-si-na-Gran-Canarii-auto-a-cely-ostrov-poradne-prozkoumejte.jpg

Mezinárodní letiště Gran Canaria Airport (nebo také Gando Airport) bylo vystavěno na východním pobřeží Gran Canarie.

Taxi na Gran Canarii

Vozy taxislužby jsou viditelně označeny a mají svá stanoviště označená tabulí. Taxi si ale můžete zastavit i na ulici. Vůz se zeleným světlem je volný. Taxi vám rovněž objedná každá recepce. Vozy taxi jsou vybaveny taxametry, některé trasy mají pevně stanovené tarify, a tak vám může řidič dopředu sdělit cenu. 

Autobusová doprava po ostrově 

Dopravu po celém ostrově zajišťují zelené autobusy GLOBAL. Žluté autobusy stejné společnosti jezdí v hlavním městě Las Palmas. Jízdní řády a plánky autobusových linek jsou k dispozici v informační kanceláři v Playa del Inglés. Jízdenky se kupují při nástupu u řidiče. 

Pronájem automobilů na Gran Canarii

Na ostrově je mnoho autopůjčoven. Pokud si budete chtít půjčit vůz, doporučujeme konzultaci s delegátem. CK FISCHER zajišťuje pronájem vozů prostřednictvím smluvní autopůjčovny za cenově zvýhodněných podmínek. Delegát vám rovněž zajistí rezervaci a předání vozu. Částku za pronájem hradíte při podpisu smlouvy. 

Pokud si chcete vybrat autopůjčovnu sami, pečlivě si přečtěte smluvní podmínky, zejména co se týče pojištění vozidla. Některé nabídky neobsahují daně a další poplatky, které je nutno zahrnout do výsledné ceny pronájmu. Čerpací stanice jsou umístěny podél hlavních silnic. 

Dopravní předpisy 

Pokud plánujete řídit vůz, doporučujeme seznámit se s místními dopravními předpisy. Pokuty za přestupky jsou dost vysoké. 

  • Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h, na silnici pro motorová vozidla 100 km/h a na dálnici 110 km/h.
  • Použití bezpečnostních pásů je povinné vždy a na všech sedadlech. 
  • Použití bezpečnostní přilby je povinné pro všechny motocyklisty. 

Velkou pozornost je třeba věnovat parkování, zejména ve větších městech. Jen za odtah zaplatíte 90 eur, pokuta se pohybuje mezi dalšími 90 až 150 euro. Dopustíte-li se přestupku, může vám policie na místě vystavit pokutu až do výše 300 eur. Při dopravní nehodě je třeba volat policii Guardia Civil – tráfico nebo Policía local (v obci) a potvrdit záruku pojistného od druhého účastníka dopravní nehody.