Las Palmas

Lokalita: Španělsko Gran Canaria Las Palmas
Typ: Město

Náš názor

Hlavní město Las Palmas

Ostrovní metropole Las Palmas de Gran Canaria se pyšní jedinečnou, pohostinnou atmosférou, z níž čiší pohoda a srdečnost. Potkáte v ní nejrůznější národnosti a objevíte v ní spoustu zajímavých míst. Žije tady kolem 400 tisíc obyvatel, což je nejvíce na celých Kanárských ostrovech. Spolu se Santa Cruz de Tenerife je také jejich hlavním městem.

Las Palmas zabírá severozápadní cíp ostrova Gran Canaria. Skládá se z mnoha částí včetně rozsáhlého mezinárodního přístavu. Protíná ho kvalitní síť dálnic, vedoucích také k místnímu letišti.

Kam se vypravit za nákupy i poznáním

Las Palmas je metropolí mnoha tváří. Je tu například Vegueta, staré město s mnoha nádhernými historickými stavbami, nebo Triana s okouzlující směsicí obchůdků a historickým jádrem. Moderní obchodní čtvrť kolem třídy Avenida José Mesa y Lopéz je skutečným nákupním centrem města.

Návštěvníky taktéž láká překrásná pláž Las Canteras s přepychovými hotely a promenádou. Oblast kolem Parque Santa Catalina s četnými bazary a malými restauracemi je oblíbená mezi turisty z celého světa.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím