Jardín Botánico Canario Viera y Clavio

Lokalita: Španělsko Gran Canaria Jardín Botánico Canario Viera y Clavio
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Navštivte Jardín Botánico Canario Viera y Clavio

Botanickou zahradu Jardín Botánico Canario založil v roce 1952 švédský botanik Eric Sventenius s úmyslem ukázat kanárský svět rostlin v jeho přirozeném prostoru. Tento nápad byl realizován skutečně jedinečným způsobem. Vznikla tak jedna z nejkrásnějších botanických zahrad na světě.

Jardín Botánico Canario Viera y Clavio se rozprostírá u obce Tafira Baja, což je v podstatě ještě jižní předměstí ostrovní metropole Las Palmas. Po dálnici se sem dopravíte rychle ze severní i opačné strany Gran Canarie.

Květinový ráj

Zahrada je rozdělena do několika pásem, prezentující různé podmínky růstu, jež mají rostliny na ostrově. Objevíte zde kolem 2 tisícovek zástupců místní flóry: od těch, jimž vyhovuje slané ovzduší pobřežní oblasti, přes rostliny, uvyklé na drsné klimatické podmínky západní části ostrova, až po ty, vyžadující větší vlhkost, jaká panuje v centrálním masivu.

To všechno je spolu s udržovanými cestičkami, můstky, sochami a květinovými průchody pod pergolami upraveno tak, že v Jardín Botánico Canario vzniká dojem opravdového ráje rostlin.

  • Neváhejte tedy a navštivte Jardín Botánico Canario Viera y Clavio na Gran Canarii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím