Puerto Mogán

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Puerto Mogán, bezchybná dovolená u moře

Poslední západně umístěné letovisko v řadě, vinoucí se od dun v Maspalomas na jihu Gran Canarie, je Puerto Mogán. Končí u něj také dálnice vedoucí z hlavního města Las Palmas vzdáleného 80 km (mezinárodní letiště leží o 25 km blíže). Středisko začíná přístavem u Atlantiku a táhne se údolím říčky Barranco de Mogán přes čtvrtě Lomo Quiebre a La Playa de Mogán asi 1 500 m do vnitrozemí. Po obou stranách se zvedají kopce do výšky 300 m.

Puerto Mogán a pláže v okolí

Kdo ocení klidné, malebné středisko bez velkých hotelů, bude v Puerto Mogán nadmíru spokojen. Původně to byl menší rybářský přístav, dnes ho tvoří především nízké budovy a vily v ostrovním stylu s květinovou výzdobou. Občas se mu dokonce roztomile říká „Malé Benátky“. Okolní skalnaté kopce dokreslují pohodovou atmosféru tohoto příjemného resortu, který je známý i svými archeologickými nálezy.

Pýcha letoviska, písečná pláž Playa Mogán, vytváří pravidelný záliv polokruhového tvaru. Z jedné strany ho ohraničuje říční ústí a z druhé velké kamenné molo, které zamezuje vnikání mořského proudění a velkých vln. Díky tomu – a mírnému klesání mořského dna – je tady koupání vhodné také pro děti. Samozřejmost představuje nabídka slunečníků, lehátek a vodních sportů včetně šnorchlování a rybaření. Hezké koupání nabízí také 1 km vzdálená pláž Taurito.

Další rekreační střediska poblíž Puerto Mogán

Jakou zábavu zkusit v Puerto Mogán

Puerto-Mogan.jpgTuristicky orientované město Puerto Mogán má veškeré potřebné vybavení. Je zde dostatek obchodů, bankomatů, nechybí lékárna, pošta, sportoviště a odpočinkové plochy plné zeleně. Za vyzkoušení stojí některé ze stravovacích zařízení, zvláště lákavé jsou restaurace kolem přístavu s výhledem na pobřeží jako Que Tal By Stena, Casito Mediterraneo či Mogs Bar. Na procházky je ideální několik set metrů dlouhá pěší zóna, můžete si však vyšlápnout i do horského terénu, kde značené cesty vedou až na vrchol Montaňa de Tauro s krásnými rozhledy. Jaké aktivity se nabízí v blízkém i širokém okolí Puerto Mogán?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Puerto Mogán

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím