Ostrov Espalmador

Lokalita: Španělsko Ibiza Ostrov Espalmador
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Espalmador, ostrůvek mezi svými většími bratry

Nádherný ostrůvek Espalmador láká turisty nádhernými plážemi, romantickou atmosférou a výhledy na IbizuFormenteru. Několikrát denně za jeho krásami vyplouvají z přístavu La Savina výletní lodě, zároveň se sem pořádají i plavby z Ibizy.

Isla de Espalmador (katalánsky S'Espalmador) se totiž nachází přesně v polovině cesty mezi těmito dvěma baleárskými ostrovy. Z jeho severního okraje to je k ibizskému pobřeží necelé 4 kilometry, stejně jako z jižního okraje do formenterského přístavu La Savina.

Procházka po privátní půdě

Ostrov Espalmador, který tvoří zbytek původního pevninského mostu mezi Ibizou a Formenterou, dnes již z velké části zaplaveného Středozemním mořem, koupil v roce 1932 Bernard Cinnamond James. Tento anglický diplomat za něj původnímu majiteli Carlosi Turovi zaplatil pouze 40 tisíc španělských peset.

Rodina Cinnamondů vlastnila Espalmador až do roku 2018, kdy jej architekt Norman Cinnamond a jeho sestra Rosy prodali (přes snahy o odkup ze strany formenterské vlády) dalšímu soukromému kupci - rodině z Lucemburska za 16 milionů EUR. Dnes je ostrůvek zajímavou turistickou atrakcí.

  • Neváhejte tedy a navštivte Espalmador na Ibize.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím