Nejlepší pláže Ibizy

Pobřeží Ibizy je dlouhé okolo 210 kilometrů. Z toho více než 18 kilometrů tvoří pláže, zejména na jihu ostrova. Na severu jsou zase romantické zálivy obklopené skalami.

K nejoblíbenějším plážím se běžně jezdí autobusem nebo lodí. Ty menší a odlehlejší jsou naopak mnohdy dosažitelné jen hrbolatými cestami.

Na větších plážích lze pronajmout lehátka a slunečníky. Většinou jsou u pláže i restaurace a stánky s občerstvením. Označení pláží je platja (katálansky) nebo playa (kastilsky – španělsky), označení zátok cala (katalánsky), bahia (kastilsky – španělsky).

Tipy na nejkrásnější pláže Ibizy

Cala Mastella

Spanelsko-06-Ibiza-Plaz-Cala-Benirras-na-Ibize.jpg

Klidná, 60 metrů dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a písčitým i skalnatým dnem v chráněném zálivu 11 kilometrů od Santa Eulalia.

Cala Boix

Klidná, 100 metrů dlouhá písečná pláž ve skrytém zálivu s mírným klesáním do vody a mořským dnem z tmavého písku. Je vzdálena 10 minut jízdy autem ze San Carlos a nabízí překrásné panorama.

Playa Es Figueral

Zhruba 320 metrů dlouhá písečná pláž obklopená skalami, ležící několik kilometrů od San Carlos. Tvoří několik malých písečných zálivů. Vstup do moře je pozvolný, mořské dno je skalnaté a písčité.

Aguas Blancas – D´Aigua Blanca

Písečná pláž dlouhá asi 300 metrů na úpatí vysokých útesů, ležící několik kilometrů od San Carlos. Mořské dno tvoří písek a skála. Je vyhledávána místními obyvateli. Součástí je i oficiální nudistická pláž.

Playa Cala Benirrás

Cca 160 metrů dlouhá písečná pláž obklopená úchvatnými skalami v zalesněném zálivu. Vstup do moře je strmý a dno štěrkové. Okolí poničil velký požár v roce 2010. Pláž je vzdálena 10 minut autem ze San Miguel a oblíbená mezi místními obyvateli a hippies.

Na Xamena

Klidná pláž s jemným pískem obklopená vysokými skalami má písčité a skalnaté mořské dno.

Cala Salada

Klidná, 200 metrů dlouhá pláž s jemným pískem. Najdete ji v kouzelném zálivu, který obklopují skály. Do moře je pozvolný vstup, dno písčité. Je vzdálena 15 minut autem ze San Antonia.

Cala Molí

Spanelsko-06-Ibiza-Pekne-plaze-Ibizy.jpg

Cala Molí je asi 70 metrů dlouhá písečná a skalnatá pláž. Autem je dosažitelná za 15 minut ze San José nebo San Antonio.

Cala d´Hort

Osamělá, romantická, 150 metrů dlouhá písečná pláž u vysokých skal. Skalnaté je částečně i mořské dno. Naskytne se vám odtud výjimečný pohled na ostrovy Es Vedra a Vedranell. Je vzdálena 15 minut autem ze San José.

Cala d´Es Torrent

Nějakých 70 metrů dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Po mořském dně budete chodit převážně po písku.

Cala Jondal

Klidná oblázková pláž s kamenitým mořským dnem o délce 200 metrů. Poskytuje krásný výhled na okolní krajinu a je proslulá místními chillout bary na pláži. Je vzdálena 15 minut autem z Eivissy.

Sa Caleta

Cca 100 metrů dlouhá, částečně písečná a částečně kamenitá pláž v zálivu, kterou obklopují strmé svahy. Je vzdálena 15 minut autem z Eivissy.

Las Salinas, Ses Salines

Patří k nejznámějším a nejhezčím plážím na Ibize a docela běžně tu můžete potkat řadu slavných a známých osobností. Měří 1 500 metrů, je lemována dunami, disponuje barem a placeným parkováním, dno moře je mělké a písčité. Je vzdálena 10 minut autem z Eivissy.

Playa d´en Bossa

S délkou téměř 3 kilometry se jedná o nejdelší pláží na ostrově. Má jemný bílý písek, jen směrem na jih je trochu skalnatá. V zálivu musíte ujít 50 metrů, abyste dosáhli hloubky jednoho metru. Díky blízkosti barů a diskoték (Bora Bora) ji vyhledávají zejména mladí. Často se na pláži během dne dají sehnat zlevněné vstupenky na diskotéky nebo vstup zdarma (dle programu).

Cala Olivera

Klidná, oblázkovo-skalnatá pláž mezi Ibizou a Santa Eulalií.

Platja Es Niu Blau

Spanelsko-06-Ibiza-Plaz-Cala-San-Vicente-na-Ibize-(1).jpg

Zhruba 100 metrů dlouhá pláž s jemným pískem a písčito-oblázkovým dnem leží v idylickém zálivu s borovicemi a piniemi.

Cala Tarida

Krásná, takřka kilometr dlouhá, písečná pláž s bary a restauracemi, vzdálená 10 minut autem ze San José a 15 minut ze San Antonia.

Cala Conta

Velmi pěkná, 800 metrů měřící písečná pláž vyhledávaná rodinami s dětmi. Je vzdálena 15 minut autem ze San Antonia.

Cala Bassa

Nádherná, 300 metrů dlouhá písečná pláž oblíbená rodiči i jejich ratolestmi. Je vzdálena 15 minut autem ze San Antonia.

Cala Gració

Cca 80 metrů dlouhá písečná pláž s bary a restauracemi, vzdálená 2 kilometry severně od San Antonia.

Cala Xaracca

Zátoka s 90 metrů dlouhou pláží, barem a restaurací, vzdálená 5 minut jízdy autem ze San Juan nebo Portinatx.

Cala de San Vicente

Hezká, 380 metrů dlouhá písečná pláž v zátoce s barem a restaurací, vzdálená 10 minut autem od San Juan nebo 15 minut ze San Carlos.