San Josep

Lokalita: Španělsko Ibiza San Josep
Typ: Historické místo

Náš názor

San Josep a tajemství magnetické hory

San Josep je nejrozsáhlejší okrsek Ibizy. Nachází na jihu ostrova a vypíná se tady i zdejší nejvyšší hora Sa Talaiassa (475 m). Nepsaným symbolem ostrova je ovšem hora Es Vedra, zvaná „Katedrála Středomoří“.

Můžete ji pěkně pozorovat z překrásné pláže Cala d´Hort (Zlatá zátoka). Kopec je proslulý po celém světě svými magnetickými silami a objevil se dokonce i na obalu LP desky Mikea Oldfielda, který si nechal postavit vilu právě v jeho blízkosti.

Fascinující solná pole

Za jednu z nejkrásnějších církevních staveb na Ibize je považován kostel sv. Josefa, jedinečná ukázka valencijského baroka stojící ve správním městečku Sant Josep de sa Talaia. Pokud chcete během putování po ostrově poznat i další typické ibizské kostelíky, zastavte se ve vesnicích San Agustin nebo San Jordi.

Mezi plážemi Cala Jondala Es Codolar uvidíte fénickou osadu Sa Caleta. A cestou k jedné ze zdejších nejznámějších pláží Ses Salines budete projíždět kolem solných polí, v nichž se již od dob Kartaginců získává sůl odpařováním mořské vody. Na 400 hektarech se ročně vytěží až 100 tisíc tun soli. Dříve byla těžba soli pro Ibizany hlavním zdrojem příjmů, dnes je ovšem nejdůležitější cestovní ruch a solná pole byla vyhlášena chráněnou přírodní rezervací.

  • Neváhejte tedy a navštivte San Josep na Ibize.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím