Santa Eulalia

Lokalita: Španělsko Ibiza Santa Eulalia
Typ: Historické místo

Náš názor

Pohodová a starověká Santa Eulalia

Okrsek Santa Eulalia na severovýchodě Ibizy má celkovou rozlohu 155 kilometrů čtverečních a žije zde asi 18 tisíc stálých obyvatel. Tvoří ho obce Santa Eulalia d’es Riu, San Carles, Santa Gertrudis, Puig d´en Valls a Jesús.

V městečku Santa Eulalia d’es Riu uvidíte například starý akvadukt, jedinou zachovalou římskou památku na celých Baleárských ostrovech. Na nejvyšším místě města stojí kostel sv. Eulálie, jehož základy byly postaveny už ve 14. století. V  blízkosti se nachází etnologické muzeum s expozicí prezentující běžný život v ibizských domácnostech.

Nakupte si od hipíků

Malou vzpomínkou na období koncem 70. let, kdy se Ibiza stala jedním z hlavních světových center hnutí květinových dětí, jsou oblíbené hippie trhy, pořádané každou středu v Punta Arabí (Es Caná). Seženete tu hippie oblečení a mnoho dalších suvenýrů.

Hippie trhy můžete navštívit i ve vesnici San Carles, kde probíhají každou sobotu v restauraci Las Dalias. A kdo by snad pořád ještě nevěřil nikomu, komu je přes třicet let, může se osvěžit například v hippie baru Anita s širokou nabídkou nejen typických místních likérů. A v srdci ostrova, ve vesničce Santa Gertrudis de Fruitera, určitě ochutnejte sendviče vyhlášené po celém ostrově.

  • Neváhejte tedy a navštivte Santa Eulalii na Ibize.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím